e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Z muzyką od poczęcia” - III edycja warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

dodano: 19-02-2018
Opera Krakowska zaprasza na trzecią  edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia” (24 lutego - 2 czerwca 2018), które adresowane są do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym. Pomagają one mamom nie tylko przygotować się do przyjścia na świat dziecka, ale także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. 
 
- „Warsztaty zawsze zaczynamy od przywitania i ćwiczeń fizycznych z towarzyszeniem muzyki, które specjalnie dla nas opracowuje fizjoterapeutka. Pierwsze są ćwiczenia oddechowe, potem rozciągające, rozluźniające, dobrze wpływające na kręgosłup, albo mięśnie miednicy. Po ćwiczeniach zapraszam uczestniczki do relaksacji” - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej. - „Kiedy się zrelaksujemy, siadamy przy stolikach, pijemy wodę, ciepłą herbatę i rozmawiamy na tematy związane z ciążą. Następnie przechodzimy do części związanej ze śpiewaniem do brzuszka. Podczas zajęć staramy się prowadzić relaks w stylu treningu autogennego Schultza. Kobiety nastawiają się na wyciszenie, obserwację swojego oddechu, wszystkich odczuć pochodzących z ciała - poczucia ciężkości ciała, jego ciepła. Udzielam słownych sugestii i staram się, by uczestniczki skupiły się na swoich odczuciach tu i teraz” - dodaje prowadząca.
 
Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 lutego 2018 (godz. 11.00), a kolejne zaplanowano na:

8 marca (godz. 17.00), 14 kwietnia (godz. 11.00), 17 maja (godz. 17.00) oraz 2 czerwca br. (godz. 11.00). Zajęcia prowadzone będą na Antresoli Opery Krakowskiej w grupie do 20 osób i potrwają około dwie godziny. Bilety w cenie 18 zł są do kupienia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru (www.opera.krakow.pl).
 
Projekt „Z muzyką od poczęcia” otrzymał od portalu CzasDzieci.pl wyróżnienie w kategorii „Muzyka” jako jedno z najciekawszych i najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku
0-14 lat.
Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.