e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu" - książka

dodano: 28-01-2016
Jak z sukcesem realizować plany? Dwójka przyjaciół, przypadkowe odkrycie i niełatwy cel do zrealizowania. Okazuje się jednak, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe - i to bez czarodziejskiej różdżki.

Pewnego dnia Baśka i Kuba przez przypadek odkrywają, że poruszająca się na wózku inwalidzkim Klara z 5c ma szansę, by zacząć chodzić. Na przeszkodzie stoją jednak ogromne koszty operacji, których rodzice dziewczynki nie są w stanie pokryć. W głowach przyjaciół rodzi się pomysł, jak włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Mimo wielu wątpliwości, wynikających często z braku wiedzy i doświadczenia, dzieci układają plan, który następnie, krok po kroku, realizują. Do działania włącza się coraz więcej osób - uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzięki determinacji, konsekwencji i pomocnym dłoniom, Baśce i Kubie udaje się osiągnąć wyznaczony cel.

 
Zależało nam na tym, by pokazać, że dzieci też mają moc sprawczą. A jeśli wyznaczą sobie cel i będą konsekwentnie dążyć do jego realizacji, nie zniechęcając się pojawiającymi się trudnościami; jeśli po drodze zarażą innych pomysłem i pozyskają sprzymierzeńców, to wszystko jest możliwe - mówi Ewa Świerżewska. - Chcieliśmy stworzyć książkę promującą postawy prospołeczne i przedsiębiorcze, ukazującą sens działania dla innych, a także korzyści płynące z podejmowania różnych aktywności - dodaje.
 
Przedsiębiorczość rozumiemy tu jako cechę tych ludzi, którzy mają dużo pomysłów na rozwiązywanie problemów lub tworzenie nowych rzeczy i nie boją się wprowadzać ich w życie - wyjaśnia Łukasz Świerżewski. - Warto, by młodzi czytelnicy rozwijali ją w sobie!

Na książkę składają się dwa elementy poprzeplatane w dziesięciu rozdziałach - tekst literacki, przedstawiający historię pewnego pomysłu, który dwójka przyjaciół postanawia wcielić w życie oraz zbiór pojęć i mechanizmów związanych z przedsiębiorczością i działalnością społeczną, stanowiący skarbnicę wiedzy dla młodego czytelnika. A wszystko to uzupełniają ilustracje Agaty Matraś - nie tylko przedstawiają wydarzenia, ale też stanowią humorystyczny komentarz do tekstu. Podsumowaniem każdego rozdziału jest zadanie dla czytelnika, zachęcające do wykorzystania zdobytej wiedzy i własnych pomysłów.
 
Ewa Świerżewska - założycielka portali Qlturka.pl, Egodziecka.pl, SportowaRodzina.pl. Promotorka kultury dziecięcej, sportu rodzinnego i zaangażowanego rodzicielstwa. Tłumaczka ponad 20 książek, współautorka książki „Co czytali sobie, kiedy byli mali?", autorka para-poradnika „Aktywni razem. Pomocnik pozytywnego rodzicielstwa". Mama dwóch córek (12 i 10 lat).
Łukasz Świerżewski - dr nauk ekonomicznych, dyrektor komunikacji korporacyjnej czołowej instytucji finansowej, wieloletni dziennikarz i redaktor ekonomiczny, wykładowca akademicki. Tata dwóch córek (12 i 10 lat).

Wszystko dla Klary

Wszystko dla Klary

Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu
Ewa Świerżewska, Łukasz Świerżewski
ilustracje: Agata Matraś
premiera: 17.02.2016
Wydawnictwo Wilga
wiek 8+
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.