e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Wspaniała Gilly" w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem "Polityka"

dodano: 19-06-2017
Gilly to zadziorna nastolatka o trudnym charakterze − chodzi własnymi drogami i nie słucha nikogo, a już w szczególności dorosłych, którzy zupełnie nie mogą sobie z nią poradzić. Dziewczynka nie zagrzewa zbyt długo miejsca w kolejnych rodzinach zastępczych − przybrani „rodzice” pozbywają się jej, gdy tylko wyjdzie na jaw, że mocno odbiega od ich wyobrażeń.
 
Kiedy Gilly trafia do domu pani Trotter, nie ma nawet ochoty się rozpakować − przecież wiadomo, że już wkrótce ktoś będzie miał jej dosyć. Postanawia opracować plan, dzięki któremu będzie wreszcie mogła się spotkać ze swoją prawdziwą mamą.
 
Niebawem okazuje się, że spełnienie marzeń nie przynosi szczęścia, ale pewnych słów i decyzji nie można już cofnąć. Jak Gilly odnajdzie się w zupełnie nowej sytuacji?
 
Powieść Katherine Patterson nie bez przyczyny należy do klasyki amerykańskiej literatury młodzieżowej − to książka intrygująca, pełna zwrotów akcji i błyskotliwie napisana. Na uwagę zasługują także nieszablonowi bohaterowie, których rozmowy są nie tylko zabawne, ale często też bardzo wzruszające.
 
Wspaniała Gilly jest piękną opowieścią o szacunku, empatii i miłości, która może przybierać najróżniejsze formy i odcienie.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 13.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży
 
Wspaniała Gilly
Katherine Patterson
wyd. Polityka, 2017
wiek: 13+
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.