e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Wiersze i opowiadania – recenzja książki "Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci"

dodano: 14-05-2013

Niedawno pojawiła się u mnie książka Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak pt. „Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci”. Książka ta, jak sam tytuł wskazuje, jest zbiorem literackim dla dzieci.


Wielkim plusem książki są poruszane przez autorkę tematy, między innymi z życia wzięte („Chora dziewczynka”), okolicznościowe ( „Dziadziuś czarodziej”, „W kuchni z babunią”), świąteczne ( „Wielkanoc”, „Wieczór wigilijny”), geograficzne („Krakowskie czary”), a także te troszkę trudniejsze ( „Marzenia dzieci świata”).  

Wiersze i opowiadania poukładane są tematycznie.

W publikacji pojawiają się obrazki, jednak są one małe, czarno-białe i tylko sugerują treść znajdującą się na stronie. Jednak nie przeszkadza to samym zainteresowanym – czyli dzieciom. Po prośbie pokazania obrazka, spokojnie siedzą i słuchają dalej.

Zamieszczone w książce wierszyki są krótkie i rymowane. Rymy same się nasuwają podczas czytania. Pomaga to dorosłym w czytaniu, jak i starszym dzieciom w zgadywaniu treści. Opowiadania to krótkie historyjki nie posiadające zbędnych opisów. Przygody bohaterów są ciekawe i pouczające.

Teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak pójść do przedszkola i przeczytać dzieciom mój ulubiony wierszyk „Konwalia i biedronka” .

Książeczkę polecam wszystkim – i dużym i małym!

Malwina Musiałek - ukończyła Pedagogikę opiekuńczo - resocjalizacyjną na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.W trakcie studiów ukończyła kurs języka migowego. Obecnie studentka Terapii pedagogicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od wielu lat działa jako harcerka i wolontariuszka. Obecnie pracuje jako opiekunka dziecięca w placówce w Gdyni. Wokalistka amatorka i animatorka czasu wolnego. W wolnych chwilach planuje wycieczki, zabawy i bajki dla dzieci.

Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Wyd. Impuls, wyd. II 2013
 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.