e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

”W sercu emocji dziecka. Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko” - recenzja

dodano: 15-11-2015

Świat emocji, bez wątpienia, jest dla nas jeszcze nie do końca odkrytą sferą. A na dodatek, ten właśnie świat w dziecięcym wydaniu niesie ze sobą dla nas wszystkich jeszcze wiele trudności i pytań.


Dziecko poprzez strach, gniew, radość, smutek przekazuje swoim rodzicom wiele informacji. Niestety, czasem są one sprytnie zaszyfrowane. Tu z pomocą przychodzi Isabelle Filliozat. W książce „W sercu emocji dziecka. Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko” odkrywa przed nami tajemnice dziecięcego świata emocji.

Autorka we wprowadzeniu podkreśla, że: „To właśnie strach, cierpienie i tłumiona złość, a nie jakaś wrodzona wada, przeszkadzają nam być naprawdę sobą oraz nawiązywać prawidłowe relacje z innymi: to właśnie strach bądź ból, a nie zaburzenia w pracy mózgu, nas blokują”. To taka złota rada, tłumacząca nam pochodzenie emocji.

W pierwszym rozdziale, zatytułowanym: „Czy możemy rozwinąć inteligencję emocjonalną naszych dzieci?”  poznajemy  tę najważniejszą - inteligencję serca. To jest umiejętność rozwiązywania problemów życiowych. To właśnie ta inteligencja pozwala stawiać czoła wszystkim wyzwaniom. Natomiast w drugim rozdziale poznajemy siedem kluczowych pytań, jakie powinien postawić sobie każdy rodzic. W rozdziale trzecim zmierzymy się z bytem emocjonalnym. W czwartym rozdziale poznamy strach, w piątym gniew, w szóstym radość, w siódmym smutek, a w ósmym depresję. Dziewiąty rozdział udowadnia, że życie nie jest długą spokojną rzeką. Ostatni, dziesiąty rozdział, to kilka pomysłów, by żyć szczęśliwiej z dziećmi.

Nie sposób wyliczyć, ile interesujących wątków, ciekawostek i porad zawiera ta książka. Ją po prostu trzeba mieć w swojej familijnej biblioteczce. Z pewnością, poradnik ten pomoże wielu rodzicom. Otworzy drogę do zrozumienia własnych dzieci.

Malwina Milian

W sercu emocji dziecka. Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko
Isabelle Filliozat
tł. Ryszard Zajączkowski
Wydawnictwo Esprit, 2015

Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.