e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

W co się bawić, gdy pomysłów na zabawy brak – recenzja książek z pomysłami na zabawy plastyczne

dodano: 11-10-2012
Malutkie, ręcznie wykonane przez dziecko cudeńka – kolorowe prace, w które został włożony zapał, energia i najwyższa precyzja – to najlepsze prezenty, jakie możemy dostać od naszych dzieci. Czasem jednak pomysłów na zabawy plastyczne brak, zwykłe kredki i kolorowanka nudzą, a jednak chciałoby się zrobić coś ciekawego, pobudzającego kreatywność…

Z pomocą nam, rodzicom i naszym dzieciom przychodzą książki z pomysłami na zabawy plastyczne. Na rynku roi się od tego typu propozycji, ale nie wszystkie są godne polecenia.

Ostatnio w moje ręce „wpadły” trzy takie książki, o jednej z nich nie warto tutaj wspominać (choć gabarytami może w pierwszej chwili zachwycić). Dwie kolejne zawierają mnóstwo cennych pomysłów i wskazówek, które przyczynią się do powstawania małych, rodzinnych dzieł.

„Papier, nożyczki, klej” – przyzwoita propozycja za niewielką cenę.

Tak mało potrzeba, aby pochmurne popołudnie zamieniło się w kolorowy czas wspólnej zabawy. Kolorowy papier (różnego rodzaju) plus nożyczki i klej, oraz dwie pary rąk (rodzica i dziecka), a wyczarować można wszystko! Ozdobić mieszkanie, stworzyć prezent dla najbliższych, zabawić się w teatr czy zbudować zoo – cóż to dla nas, gdy pomysłów dostarcza książka wydawnictwa Jedność.

Jasne opisy, dużo kolorowych zdjęć i lista potrzebnych „produktów”, to zdecydowanie argumenty przemawiające za tą książką. Prace wyglądają bardzo efektownie, a jednocześnie są na tyle łatwe do wykonania, że już 3-4 latek poradzi sobie z większością zadań samodzielnie. Atutem jest też dostępność produktów, z którymi się pracuje – wszystkie znajdziemy w najzwyklejszym sklepie papierniczym, lub chociażby w supermarkecie. Dla ułatwienia, na końcu książki zamieszczone są szablony, które łatwo skserować, powiększając – gdy chcemy mieć identyczną pracę, jak ta w książce, albo najzwyczajniej – nie umiemy sami narysować podobnego kształtu. Co wydaje się być ważne dla młodej osoby, która zwraca już uwagę na różnice płci i pasujące do niej atrybuty  – zarówno chłopiec, jak i dziewczynka znajdą w tej książce coś dla siebie.

Ciekawa, konkretna, przydatna, nieprzesadna – tak opisałabym propozycję wydawnictwa Jedność.

„Papier, nożyczki, klej”
wyd. Jedność (z serii Jedność dla dzieci)

„365 rzeczy do zrobienia” – ciut droższa, ale warta swej ceny


Zabawne pomysły, z których można czerpać inspirację i pójść o krok dalej. W tej książce roi się od pomysłów na ciekawe, łatwe i niewymagające specjalnych artykułów plastycznych prace. Nie trzeba czytać, by wiedzieć, jak zrobić coś z niczego – wystarczy popatrzeć. Ujmujące są postacie z twarzami ze śladów odbitych opuszków palców, czy też malowane tą samą techniką bałwanki i pingwinki, narysowanie zwykłego koła może skutkować powstaniem śmiesznych, kolorowych „grochowych potworków”, a plama farby może okazać się kosmitą przybywającym z odległej galaktyki.

Mam wrażenie, że propozycje zawarte w tej książce to tylko pretekst dla małego i dużego czytelnika – zachęta do kreatywnego działania i prześcigania się w wymyślaniu coraz to nowych pomysłów na przedstawienie czegokolwiek – choćby kwiatuszka, albo samochodu, który przecież może wyglądać na sto różnych sposobów.

Inspirująca, zakręcona, oryginalna – to propozycja wydawnictwa Publicat.

365

„365 rzeczy do zrobienia”

wyd. Publicat (z serii Centrum Edukacji Dziecięcej)

W obu książkach znalazłam inspirację, leżą one w salonie z pozaznaczanymi stronami i czekają na „Mamooo – nudzę się, pobawmy się”, będziemy do nich wracać często, pobudzając naszą wyobraźnię i pogłębiając więzi, bo nic tak nie łączy, jak wspólna zabawa.

Karolina Zakrzewska
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.