e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Zabawy na każdy dzień roku - recenzja książki "365 zabaw dla bystrych brzdąców..."

dodano: 16-11-2011
Można kupować dziesiątki zabawek: kolorowych, modnych i fikuśnych. Można włączać piękne i kolorowe bajki w telewizji. Można też zabierać dziecko w dalekie podróże i do drogich restauracji, kupować markowe ubranka…, ale nadal można mieć nieszczęśliwe dzieci. Bo do szczęścia naszym pociechom potrzebni jesteśmy my, nasza uwaga i czas spędzony efektywnie.


Mamy mało czasu, dużo obowiązków, a po powrocie z pracy do domu najchętniej położylibyśmy się na kanapie w ciszy i wypoczęli. Ale mamy dzieci, które pragną jak niczego na świecie naszego zainteresowania i cieszy je każda forma zabawy, byleby razem z nami.

Nie każdy musi być mistrzem improwizacji i sypać pomysłami na zabawy jak z rękawa. Rodzicom, którym brak pomysłów, przychodzi na pomoc Sheila Ellison, autorka serii książek „356…”.

Jednym z tytułów tej serii jest książka „365 zabaw dla bystrych brzdąców. Od szesnastego miesiąca życia do lat czterech”. Jest to książka współtworzona przez rodziców, dla rodziców, sprawdzona w praktyce, dlatego tak trafna.

Książka podzielona została na rozdziały, dzięki którym łatwiej jest wyszukać adekwatny do momentu pomysł, na przykład: zabawy poza domem, czas dla rodziny, rozwój i nauka. Zawiera też propozycje zabaw w miejscach, gdzie wieje nudą, na przykład w poczekalniach, samochodzie, restauracjach. Znajdziemy w niej nie tylko pomysły na zabawy, ale także propozycje przyjęć tematycznych, porady dotyczące najczęściej występujących problemów z maluchami, takich jak niechęć do jedzenia, lęk przed rozłąką, agresja. Autorka pokazuje, jak w każdą czynność, obowiązki domowe, włączyć dzieci, by czuły się ważne i potrzebne, doskonale się przy tym bawiąc. Muszę też wspomnieć o inspirujących mnie pomysłach przechowywania wspomnień i pamiątek, a także ozdabiania pokoju dziecięcego.

Dla rodziców, dziadków, opiekunów, przedszkolanek i wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę.

Polecam!

Karolina Zakrzewska - mama, absolwentka psychologii


365 zabaw dla bystrych brzdąców. Od szesnastego miesiąca życia do lat czterech
Sheila Ellison
wyd. WAB
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.