e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Urodzony matematyk. Zabawy rozwijające zdolności umysłowe najmłodszych" - recenzja książki

dodano: 21-12-2011
Jaki jest związek między codziennie wykonywanymi czynnościami, takimi jak pomoc w kuchni, sprzątanie czy chociażby zwykła zabawa, a matematyką? Duży. Bo robiąc najbardziej codzienne zadania, ot przygotowując śniadanie - możemy uczyć nasze dziecko matematyki, a przy tym dobrze się bawić. Po co wydawać pieniądze na edukacyjne zabawki, liczące książeczki, programy edukacyjne czy drogie kursy, skoro taki sam efekt możemy spróbować osiągnąć przy pomocy przedmiotów codziennego użytku!?

Skąd takie wnioski? Nasunęły mi się po lekturze książki „Urodzony matematyk”, Katarzyny Mitros. Książka od razu zdobyła u mnie dwa punkty, po pierwsze za to, że jest polskiej autorki, po drugie za piękne, kolorowe wydanie, twardą okładkę i mnóstwo zdjęć w środku. O kolejne punkty nie było trudno podczas lektury. Dowiedziałam się, że elementów matematyki można doszukać się w każdej czynności i zabawie, na jaką mamy ochotę w danej chwili, do tego nie jest potrzebny nam żaden zestaw akcesoriów, wymyślnych zabawek czy tajemna wiedza pedagogiczna. Sprzęty, które pomogą nam w przybliżeniu dziecku pojęć z zakresu matematyki (liczenie, zbiory, pojemności, pola figur itp.), to w większości przedmioty codziennego użytku, które każdy z nas ma w domu (butelki, naczynia, puste pudełka, kolorowe kartki, farby), jak też kamienie, liście, woda, piasek i wszystko to, co przyjdzie nam do głowy.

Każda zabawa opatrzona jest ciekawą nazwą, zdjęciami oraz ramką ze ściągawką dla rodziców i wyjaśnieniem, jaki sens dla rozwoju dziecka ma dana propozycja.

Książka uczy, rozwija, zachęca do eksperymentów, poszukiwań i rozmów, propaguje przebywanie na powietrzu i wspólne spędzanie czasu. Zachęcam do przeczytania i przekonania się, że zabawa też może uczyć.

Karolina Zakrzewska - mama, absolwentka psychologii

Urodzony matematyk. Zabawy rozwijające zdolności umysłowe najmłodszych
Katarzyna Mitros
wyd. Publicat

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.