e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Lektura obowiązkowa, recenzja książki ”Twoja kompetentna rodzina”

dodano: 16-11-2011
Gdy czytam książkę natury poradnikowej, zaznaczam sobie w niej ważne zdania, zaginam strony, na których znajdują się godne przemyślenia formuły, albo robię notatki ołówkiem na okładce. Tak już mam, bo lubię wracać do mądrych książek, które mogą wnieść w moje życie coś dobrego.

Mój egzemplarz „Twojej kompetentnej rodziny” wygląda jak książka kucharska przekazywana pokoleniom od lat. Dlaczego? A to dlatego, że okładki są całe pozapisywane, strony pozaginane, nie licząc narysowanych wykrzykników, znaków zapytania, ramek, strzałek, podkreśleń i dziesiątek komentarzy. I co tu napisać, żeby streścić w paru zdaniach zawartość tej książki?

Każdy z nas jest inny, mamy swoje potrzeby, marzenia, swój punkt widzenia, ale wszyscy dążymy do tego samego – by być szczęśliwymi i by móc uszczęśliwiać innych. Gdy zakładamy rodzinę, priorytetem staje się atmosfera w domu, chcemy by było w nim dużo miłości, akceptacji i zrozumienia. Tylko co zrobić, żeby tak było i żeby przy tym nikt nie stracił swojej indywidualności? Trzeba ustalić priorytety, nauczyć się komunikować, wprowadzić reguły, potrafić słuchać i kochać, mocno kochać. Nie jest łatwo żyć między ludźmi, trzeba nauczyć się kompromisów, ale warto, bo czeka nas nagroda, jaką jest szczęśliwa i kochająca się, kompetentna rodzina.

”Twoja kompetentna rodzina” pomogła mi z dystansem spojrzeć na siebie jako członka rodziny, mamę i żonę. Zatrzymałam się, zastanowiłam i przypomniałam o tym, co dla mnie najważniejsze. Uświadomiłam sobie błędy, ale też utwierdziłam w działaniach, które uważałam za poprawne. Książka ukazuje, jak ważne w rodzinie są relacje między rodzicami, nie tylko dla nich samych, ale też dla dzieci, które z domu wynoszą szacunek, poczucie własnej wartości, empatię i reguły, którymi będą kierować się w dorosłym życiu.

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy wasze dziecko powinno mieć obowiązki, czy dawać kieszonkowe, jak rozmawiać i słuchać dzieci, jak żyć w rodzinie, aby każdy czuł się w niej dobrze i wartościowo - to ta książka jest właśnie dla was.

.Jesper Juul to terapeuta, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, osoba kompetentna i znająca temat o którym pisze, w swojej książce wykorzystuje historie własne oraz osób z którymi spotykał się w swojej pracy, dlatego jest wiarygodny, a jego książka warta przeczytania.

Jak pisze autor: „Nie ma doskonałych rodziców. Nie ma nawet w przybliżeniu doskonałych rodziców”, ale zawsze można być lepszym dla swojego dziecka i lepszym dla siebie. A przeczytanie właśnie tej książki na pewno pozwoli nam być lepszymi.

Polecam!

Karolina Zakrzewska - mama, absolwentka psychologii

Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania
Jasper Juul
wyd. MiND, 2011

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.