e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Ja, Tata!"

dodano: 01-07-2011
Idealna książka dla młodego taty, która mówi o ważnych i potrzebnych sprawach: o opiece nad dzieckiem od momentu narodzin do pierwszych lat życia. Tata znajdzie w niej szereg przydatnych informacji, dzięki którym zajmowanie się dzieckiem będzie dla niego prawdziwą przyjemnością i dobrą zabawą!

W tym pięknie ilustrowanym, kolorowym poradniku zawarto wiele praktycznych porad dotyczących opieki nad dzieckiem oraz podpowiedzi, w jaki sposób budować i umacniać więź ze swoim dzieckiem. Historie i anegdoty innych ojców sprawiają, że „Ja, Tata!” jest książka, którą polubi i z chęcią przeczyta każdy tata.

- przewijanie, kąpanie, trzymanie dziecka
- karmienie niemowlaka i starszego dziecka
- radzenie sobie z płaczem
- wieczorne rytuały i spokojny sen
- spacery z dzieckiem i zabawa na świeżym powietrzu
- bycie wzorem dla swojego dziecka

RECENZJA

Mój mąż jako tata już od 3 lat radzi sobie świetnie. Wie, co to rampers i body, zna pet shopy, ogląda bajki o księżniczkach i umie zaplatać warkoczyki… Już tydzień po narodzinach córeczki spędził z nią sam cały weekend - dał radę. I każdy Tata da radę, tylko musi choć troszkę chcieć i choć troszkę potrafić.

Mama na przygotowanie się do nowej roli ma dużo czasu, przez całą ciążę czyta, szuka, pyta, współodczuwa. Tata wielu rzeczy nie wie, nie spodziewa się albo nie rozumie, często czuje się przytłoczony, zaskoczony i przerażony. Warto go przygotować i kupić książkę „Ja, Tata!” autorstwa Colina Coopera, wydawnictwa Pestka.

Na rynku jest mnóstwo książek dla mam, mnóstwo czasopism i stron w Internecie, klubów i grup wsparcia. Tatusiowie są w tej materii poszkodowani i warto to zmienić. Tak pewnie pomyślał Colin Cooper pisząc swój poradnik. „Ja, Tata!” w jasny i przejrzysty sposób pokazuje, jak radzić sobie z opieką i pielęgnacją, zawiera praktyczne instrukcje i ważne zasady, z których warto skorzystać. W kolorowych ramkach znajdują się ważne rady, sytuacje, które warto przemyśleć i porozmawiać, prawdziwe historie ojców, propozycje na spędzenie czasu razem. Książka opisuje kolejne etapy życia dziecka, od narodzin do starszaka. Nie zabraknie tu też porad dotyczących żywienia, zabawy, nauki i bezpieczeństwa. Autor podpowie jak nie stracić relacji partnerskich między rodzicami. Jednym słowem - jest tu wszystko, co młody tata wiedzieć powinien.

”Co powie tata?” śpiewała przed laty Natalka Kukulska. Tata po przeczytaniu tej książki może podziękować autorowi za przystępny, mądry i jasny poradnik.

Serdecznie zapraszam wszystkich tatusiów do lektury!

Karolina Zakrzewska - mama, absolwentka psychologii

Ja, Tata!
Colin Cooper
przeł: Anna Purisch
wyd. Pestka, Gdynia 2011
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.