e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Twórczo z dziećmi! - recenzja książki "To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę"

dodano: 03-06-2014

Bardzo potrzebuję takich książek, które otwierają przede mną całe mnóstwo możliwości, bo niby możliwości mam, ale czasem po prostu już brakuje pomysłów na wspólną zabawę z dzieckiem. 

Ostatnio najwięcej czasu spędzamy na rysowaniu, a właściwie to na bazgraniu. Chociaż ostatnio moja córka nauczyła się rozróżniać trójkąt, koło i kwadrat. Jest to jedyna rzecz, którą potrafi narysować (no z trójkątem czasem mam mały problem). Lubimy także odrysowywać swoje dłonie, jednak kiedy przechodzimy do odrysowywania stóp, to musze córkę rozbierać, bo przecież jak inaczej tego dokonać. Kiedy więc książka „To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę” trafiła w moje ręce poczułam przypływ nadziei, że może skończymy z tym ciągłym rozbieraniem, odrysowywaniem, ubieraniem i odkryjemy nowe, nieznane nam zabawy.

Książka podzielona została na kilka działów: zabawa z literami, zabawa z liczbami, zabawa z kolorami, zabawa z kształtami, zabawa z muzyką. Przez te wszystkie części poprowadzi was fioletowa krowa Klara, który nauczy dziecko liczyć, poznawać cyfry. Oczywiście wszystko z radością i pomysłem, bo za dużo wiedzy dla malucha może być zbyt przytłaczające i po chwili może się znudzić. Litery w końcu wcale nie są takie straszne. W naszym alfabecie są przecież literki spiczaste i kanciaste, zaokrąglone, wysokie, ze zwisającymi ogonkami. Taki podział na pewno ułatwi maluchom ich zapamiętanie. A pomysłów na zabawy z literkami znajdziemy w książce mnóstwo. Będzie można połączyć kropki, z których powstaną tajemnicze litery, a starsze dzieci będą mogły oczywiście pisać. Im dalej tym więcej zagadek, rysowanek, kolorowanek, łączenia w pary, a także gry, które znajdują się na końcu każdego rozdziału. Część zabaw z muzyka podobała mi się najbardziej, bo jest zdecydowanie najbardziej praktyczna i wymaga większego zaangażowania. W książce znajdziemy instrukcje jak samodzielnie wykonać pszczółkę potrząsajkę, gwiaździsty bębenek, małe bongo, megafon czy krokodylową gitarę. Autorzy stawiają na eko-zabawki, które wykonamy z pudełeczek po jogurtach, kawałków starych szmatek, plastikowych słomek, butelek, rolek po papierze toaletowym. Na samym końcu znajduje się rozdział pt. „To warto wiedzieć”, w którym dzieci dowiedzą się jak robić różne ciekawe rzeczy i dlaczego coś działa, jak powstaje tęcza czy jak to jest z tym dźwiękiem.

Doskonała książka na chmurne popołudnia. Grafika może nie zachwyca, ale nie ona jest tutaj najważniejsza. Liczą się zebrane pomysły, które pomogą rodzicom wprowadzić trochę urozmaicenia w codzienne zabawy. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. A może dzięki niej staniecie się prawdziwymi artystami? Polecam.

Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Anna Cichowicz
Tytuł: To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę
Wydawnictwo: Arkady

Rok wydania: 2014
Liczba stron: 160
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5
 
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Umieszczone przez: Kornelia wtorek, 08 Lipiec 2014 14:54
    Dziwna opinia.. Książka dla dzieci 5+, a z opisu wynika, że opisuje ja mama maksymalnie dwulatki...

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.