e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Trzech grubasów" w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 29-08-2017
„Czasy czarnoksiężników minęły” – tym zaskakującym zdaniem Jurij Olesza zaczyna swoją nietypową, bardzo przekorną baśń o marzeniach, które stają się rzeczywistością.
 
Magia nie jest tu faktycznie potrzebna – zastępuje ją spryt, pomysłowość i ogromna siła woli, którą wyróżniają się fenomenalni, nieszablonowi bohaterowie książki. Na największą uwagę spośród nich zasługują: bezkompromisowy buntownik, gimnastyk Tibul i genialny, powszechnie szanowany doktor Gaspar Arneri. Wspólnie postanawiają oni przeciwstawić się despotycznym rządom tytułowych trzech grubasów, których ulubioną rozrywką są niekończące się uczty i organizowanie wystawnych bali. Niespodziewanie, Arneri zmuszony jest do podjęcia decyzji: albo będzie lojalny wobec władzy, albo za nieposłuszeństwo zapłaci najwyższą cenę…
 
Tymczasem ubodzy, nieszczęśliwi obywatele mają dosyć porządków zaprowadzonych przez grubasów i rozpętują rewolucję. Co zrobi Arneri?
Książka Oleszy jest świetną lekturą zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego, który z pewnością zwróci uwagę na alegoryczną wymowę tej bogatej w znaczenia baśni. Historia trzech grubasów może być także dobrym punktem wyjścia do rozmowy o tym, czym jest sprawiedliwość i tym, jak wielka może być siła wyobraźni.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 12.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży.
 
Trzech grubasów
Jurij Olesza
wyd. Polityka, 2017
wiek: 12+
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.