e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych" - książka

dodano: 24-05-2016
Książka przedstawia rodzicom najczęściej popełniane przez nich błędy wychowawcze oraz pokazuje, jak można ich uniknąć lub, jeśli już do nich doszło – jak się ich pozbyć.

Najtrudniejsze są początki. Nie należy się jednak zrażać, wręcz – nie wolno! Bycia rodzicem – nie idealnym, ale wystarczająco dobrym – można się nauczyć. Ba, można się w tej roli nieustająco doskonalić. Autorki niniejszej książki są przekonane o tym, że aby dziecko mogło doświadczać szczęśliwego dzieciństwa, potrzebuje nie tylko kochających, ale i spokojnych, w miarę pewnych siebie rodziców. Nie jest dziś łatwo o taką pewność – odrzucamy przecież jako niewłaściwe dawne sposoby wychowywania, ale nie bardzo wiemy, czym je zastąpić. Paradoksalnie nie pomagają też poradniki dla rodziców, bo skutecznej instrukcji obsługi dziecka po prostu stworzyć się nie da. 
 
Książka Piotrowskiej i Stanisławskiej nie jest poradnikiem. Rozmowy przedstawiane w kolejnych rozdziałach mają uświadomić czytelnikom, jakie błędy popełniają najczęściej kochający, pełni dobrych intencji rodzice. Jeśli zatem chcesz się zastanowić nad tym, czy popełniasz jakieś błędy i jak ich uniknąć w takich codziennych sytuacjach, jak karmienie, podawanie smoczka, nauka korzystania z nocnika, jeśli nie chcesz być rodzicem nadmiernie surowym, wymagającym albo – wprost przeciwnie – ochraniającym dziecko ponad miarę lub pozwalającym mu rządzić w domu, jeśli chcesz rozsądnie i skutecznie posługiwać się nagrodami i karami w wychowaniu – ta książka jest dla Ciebie.

Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych
Aleksandra Piotrowska, Irena A.Stanisławska
wyd. Zielona Sowa, 2016
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.