e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Sukces I edycji Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

dodano: 13-04-2017
5 tysięcy osób odwiedziło I edycję Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka organizowanych przez Empik. Pięćdziesięciu wystawców prezentujących najlepszą literaturę dziecięcą i design, dwudziestu gości specjalnych – pisarzy i ilustratorów.  Weekend 8-9 kwietnia zdecydowanie przejdzie do historii jako prawdziwe święto literatury dziecięcej oraz najmłodszych czytelników. Po takiej inauguracji warto czekać na drugą edycję.
 
Industrialna przestrzeń centrum handlowego Plac Unii City Shopping w Warszawie po brzegi wypełniła się książkami oraz ich najmłodszymi fanami. Podczas gdy rodzice uzupełniali biblioteczki swoich pociech, one korzystały z bogatej oferty inspirujących atrakcji. Efekt to kreatywna promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz 5 tysięcy zadowolonych odwiedzających.
 
Na scenie Targów Przecinek i Kropka Sylwia Chutnik opowiedziała jak być dobrą pisarką, Andrzej Maleszka zabrał dzieciaki w fascynujący świat „Magicznego Drzewa”, a Dorota Sumińska odpowiadała na pytania dotyczące świata zwierząt. Wśród gości pojawiły się także inne niezwykłe osoby: Edyta Jungowska, Michał Rusinek, Cezary Harasimowicz, Marcin Szczygielski, Szymon Radzimierski, Yvette Żółtowska-Darska, którzy dzięki rozmowom i wspólnemu czytaniu otworzyli dzieciom drzwi do twórczego świata literatury.
 
Poza spotkaniami z pisarzami na głównej scenie, najmłodsi mogli rozwijać swoją kreatywność i ciekawość podczas warsztatów, które odbywały się równolegle w czterech strefach. Z Wojciechem Mikołuszko zrealizowały wielkie eksperymenty dla małych ludzi. Podczas zajęć  „Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów” cofnęły się do korzeni gier komputerowych, poznając kultowe Atari. Warsztaty plastyczne, graficzne i komiksowe poprowadzili znani ilustratorzy. Dzieci przeżyły niesamowite przygody z Danielem de Latourem i Justyną Bednarek oraz spotkały się z Piotrem Nowackim i Smoczkiem Loczkiem. Artystycznej zabawy nie zabrakło także pod okiem Jacka Frąsia - komiksiarza, perkusisty zespołu Cool Kids of Death, czy Bożki Rydlewskiej, twórczyni pop-upów. Poza tym odbyły się także warsztaty społecznego savoir vivre'u, gimnastyka buzi i języka, warsztaty z tworzenia lalek teatralnych oraz fotografii cyfrowej dla najmłodszych.  
 
„Targi przebiegały w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a rodzice mogli wybierać z bogatej oferty najlepszych książek dziecięcych. Pełna frekwencja na wszystkich warsztatach i ogromne zaangażowanie dzieci podczas każdej z animacji, to dowód na to, że istniało zapotrzebowanie na tego typu wydarzenie. Wierzę w to, że Empikowe Targi Przecinek i Kropka przyczyniają się do promocji wartościowej literatury i czytelnictwa wśród dzieci” – komentuje Prezes Empiku Ewa Szmidt-Belcarz. 
 
Pierwszego dnia Targów, 8 kwietnia, poznaliśmy także zwycięzcę konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2016. Laureatką została książka „Tru” Barbary Kosmowskiej Wydawnictwa Media Rodzina – zabawna i pokrzepiająca opowieść o zajączku emigrancie, która wzrusza i jednocześnie bawi zarówno małych, jak i dużych, a piękne ilustracje Emilii Dziubak wprowadzają czytelników w wyjątkowy klimat krainy między Lasem Wysokim a Niskim. 
 
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.