e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Sigurd, syn wikinga" w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 18-07-2017
Od Sigurda, najmłodszego syna jarla, potężnego władcy wikingów, wszyscy oczekują wielkich czynów. Jednak chłopiec, noszący imię legendarnego pogromcy smoka, jest inny niż jego starsi bracia – zamiast ćwiczyć się w walce toporem lub snuć marzenia o skrzyniach pełnych skarbów, woli rzeźbić w drewnie i jeździć konno na długie, samotne wyprawy.
 
Na niewiele zdają się próby wychowania go na żądnego krwi i chwały wojownika; Sigurd jest zbyt wrażliwy na ludzkie cierpienie i nie potrafi pogodzić się z krzywdą pogardzanych i poniżanych niewolników. Odkrycie prawdy o tragicznym losie jego niani, niewolnicy, sprawia, że chłopiec staje się w pełni świadomy niesprawiedliwości panującej na dworze ojca. W tym przekonaniu utwierdza go też przyjaźń z irlandzkim chłopcem uprowadzonym przez wikingów. Sigurd chce dobrze, ale jego czyny sprowadzają na drużynę poważne kłopoty. Syn jarla musi wykazać się wielką dojrzałością – czy sprosta wyzwaniu i pokona nie tylko wroga, ale także własny lęk?
 
„Sigurd, syn wikinga” Torril T. Hauger to piękna opowieść o kształtującym się charakterze i przezwyciężaniu strachu, a także o przyjaźni, która potrafi przetrwać nawet najcięższą próbę.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 10.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży
 
Sigurd, syn wikinga
Torril T. Hauger
wyd. Polityka, 2017
wiek: 10+
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.