e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Rywalizacja rodzeństwa" Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow

dodano: 20-05-2014

„Dlaczego on może, a ja nie?”, „Zostaw to! To moje!”, „Nie ruszaj, bo popsujesz!”, „Daj, ja to zrobię lepiej. Ty tego nie umiesz!”, „Teraz moja kolej!” – rodzice dwójki bądź większej gromadki dzieci często słyszą te zdania, przeważnie wykrzyczane ze złością i zniecierpliwieniem. Kłótnie wynikające z rywalizacji rodzeństwa zaburzają spokój w domu, przysparzają zmartwień dorosłym i z reguły uniemożliwiają dzieciom osiągnięcie tego, czego tak naprawdę pragną. Jak zatem je zakończyć?

Najlepiej skorzystać z rad specjalistów – Thomasa B. Brazeltona i Joshuy D. Sparrowa, którzy krok po kroku wyjaśniają, jak nauczyć dzieci porozumiewania się w jasny i zrozumiały sposób oraz jak dostrzec w konfliktach szansę do nauki i ją właściwie wykorzystać. Rywalizacja jest najlepszą okazją do tego, żeby dzieci poznały się nawzajem i nauczyły zgodnie żyć. Jest naturalnym elementem codziennego życia. Jednak zarówno ty, jak i twoje dzieci musicie wiedzieć, jakie zachowania są dopuszczalne, a jakie nie.
 
Dzięki zaproponowanym w poradniku metodom:

  • zakończysz uporczywe kłótnie między dziećmi;
  • nauczysz je zdrowej i motywującej rywalizacji;
  • w twoim domu zapanują spokój i zgoda;
  • wychowasz szczęśliwe i ambitne dzieci.

 
Brazelton i Sparrow po raz kolejny nas nie zawodzą! Są jak najlepsi przyjaciele, na których zawsze można liczyć. Tym razem podpowiadają, jak mądrze wzmocnić pozytywne aspekty rywalizacji rodzeństwa i wyeliminować te negatywne. Podkreślają, że dzięki konkurowaniu ze sobą dzieci uczą się sztuki negocjacji, kompromisu i asertywności, wiedzą, jak bronić swojego zdania oraz – gdy sytuacja tego wymaga – przyznać się do błędu. Jak powinni więc postępować rodzice? Tego dowiemy się właśnie z lektury. Polecam!
Anna Maria Zygmunt, CzasDzieci.pl

 


Thomas B. Brazelton – doktor nauk medycznych, założyciel Oddziału Rozwoju Dziecka przy Szpitalu Dziecięcym w Bostonie, zasłużony emerytowany profesor pediatrii Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Harvarda. Pediatra z niemal pięćdziesięcioletnią praktyką, wprowadził do szkolenia pediatrycznego koncepcję „przewidywać i prowadzić”. Autor ponad 200 prac naukowych i 30 książek, przeznaczonych zarówno dla specjalistów, jak i dla laików, między innymi: Infants and Mothers, Toddlers and Parents, On Becoming a Family oraz seria "The Brazelton Way". Jego program telewizyjny „What Every Baby Knows” był emitowany przez dwanaście lat i zdobył nagrodę Emmy oraz trzy Ace Awards. Nagrodzony licznymi odznaczeniami, między innymi Nagrodą C. Andersona Aldricha za wybitny wkład w dziedzinie rozwoju dziecka, przyznaną przez Amerykańską Akademię Pediatrii, oraz Nagrodą Woodrowa Wilsona za wybitną służbę na rzecz społeczeństwa, przyznaną przez Uniwersytet Princeton.
 
Joshua D. Sparrow – doktor nauk medycznych, psychiatra dziecięcy i ogólny, profesor nadzwyczajny na wydziale psychiatrii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Harvarda, kierownik przychodni w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie oraz dyrektor inicjatyw specjalnych w Brazelton Touchpoints Center. Współautor ośmiu książek napisanych wspólnie z T. Berrym Brazeltonem, w tym serii książek "The Brazelton Way".

 


Spis treści

 
Przedmowa
Podziękowania
 
Rozdział 1

Relacje między rodzeństwem
Coś więcej niż rywalizacja: uczenie się od rodzeństwa
Duchy znad kołyski
Temperament: różnice między rodzeństwem
Rodzeństwo w obecności rodziców
 
Rozdział 2

Rywalizacja rodzeństwa: momenty przełomowe
Przed narodzinami
Nowe dziecko w rodzinie
Pierwsze miesiące w domu
6 miesięcy
9 miesięcy
12 miesięcy
18 miesięcy
2–3 lata
3–4 lata
 
Rozdział 3

Typowe problemy w relacjach między rodzeństwem
Rodzeństwo adopcyjne
Kolejność urodzenia
Rodzeństwo przewlekle chore
Porównywanie rodzeństwa
Rywalizacja w szkole
Krytykowanie i chwalenie
Dyscyplinowanie rodzeństwa
Ulubieńcy rodziców
Kłótnie i bójki
Różnice między płciami
Dziecko uzdolnione
Prezenty
Rodziny wielodzietne
Poronienia
Jedynacy
Kozły ofiarne
Seksualność
Wspólny pokój, wspólna przestrzeń
Dzieci o specjalnych potrzebach
Różnica wieku
Rodzeństwo przyrodnie i przybrane
Bliźnięta i wieloraczki
 
Bibliografia

Tytuł: RYWALIZACJA RODZEŃSTWA Zakończ kłótnie i ciesz się spokojem w domu
Autor: Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow
Data wydania: 5 czerwca 2014 r.
ISBN: 978-83-7489-558-3
Numer wydania:I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 184
Patronat medialny: Czasdzieci.pl, Egodziecka.pl, „Dobra Mama”
Cena:19,90 zł
WWW:http://www.gwp.pl/13383,rywalizacja-rodzenstwa-zakoncz-klotnie-i-ciesz-sie-spokojem-w-domu.html
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.