e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Rozwijanie przez malowanie - recenzja serii "Poznaję świat" Akademii Mądrego Dziecka

dodano: 19-03-2013
Akademia Mądrego Dziecka (wyd. Egmont) zaskoczyła mnie. Nie przypuszczałam, że kolorowanki mogą być takie ciekawe. Psycholog Annie Bobaryk, która odpowiedzialna jest za koncepcję merytoryczną serii, udało się przekazać bardzo wiele pożytecznych treści w kilkustronicowych książeczkach.

Jakie skojarzenia wywołuje słowo „wiosna”? Autorka podpowiada: krokus, bocian, motyle, jaja i wycieczka. A przy okazji dziecko dowiaduje się, że kwiatki należy podlewać, na wycieczkę zabieramy plecak, a pisklę wykluwa się z jaja. Od inwencji rodzica zależy, jakimi jeszcze informacjami opatrzymy proste rysunki. W podobny sposób – wywołując proste skojarzenia - autorka definiuje pozostałe pory roku, kolory oraz różnice pomiędzy dużym i małym. Podsuwa również pomysły na to, co można robić razem i wyjaśnia, co kryje się w kopcu ziemi, za kupką kasztanów i pomiędzy liśćmi. A dziecko z takim samym zapałem koloruje zwierzaki, jaki i… zwyczajny nocnik. 

Na końcu każdej książeczki znajduje się test na spostrzegawczość malucha. Na rysunku, któremu towarzyszy ten sam miś o zdziwionym wyrazie pyszczka, coś jest nie tak. Po uważnym prześledzeniu wcześniejszych stron rozwiązanie zagadki nie będzie trudne.

Plusem kolorowanek jest ich niewielki format. Dzięki temu sprawdzą się również poza domem: podczas podróży, w poczekalni czy na nudnej dla malucha imprezie rodzinnej.

9

2c

Seria „Poznaje świat” Akademii Mądrego Dziecka to 10 kolorowanek. Każda ma inny temat przewodni. Autorzy zachęcają do nauki przez zabawę. Zapewniają, że w ten sposób dziecko rozwija sprawność manualną, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, przygotowuje się do nauki pisania oraz matematyki. Jeśli nawet te obietnice są marketingowo podkręcone, to na pewno czas spędzony nad kolorowankami z serii Akademia Mądrego Dziecka nie będzie stracony.

7

Natalia Adamska-Golińska

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.