e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Przedszkolak na dodatkowym angielskim

dodano: 20-02-2018
Bez wątpienia to rodzice są odpowiedzialni za rozwój ich dziecka, to oni kształtują jego wartości i hierarchię w najmłodszych latach. Małe dzieci są bardzo podatne na bodźce i przyjmują wszystko, co się im „poda”. Okres przedszkolny to najlepszy czas na naukę języków, gdyż dzieci są na etapie naśladowania dorosłych, więc powtarzają to, co mówi mama, tata lub nauczycielka. Warto to wykorzystać i zaprowadzić dziecko na zajęcia z języka angielskiego. Nic się nie traci, a można wiele zyskać. 

Lekcje angielskiego prowadzone są w przedszkolach, każde dziecko może się na nie zapisać. W większości przypadków to rodzicom wystarcza, ale coraz więcej z nich decyduje się na pozalekcyjny angielski. Czy to dobry wybór? Takie zajęcia najczęściej prowadzone są np. w domach kultury i nie są zbyt drogie. Można rozejrzeć się po swojej okolicy i ofercie miejscowych domów kultury. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego mogą nauczyć dziecko pracy w innej grupie, niż ma to miejsce zwykle w przedszkolu. Nowe dzieci, często z innych grup przedszkolnych, uczą się współpracy, co jest bardzo przydatną umiejętność w życiu. Ponadto, takie zajęcia nie mają na celu nauczenia dzieci biegłego angielskiego, chodzi o osłuchanie się z językiem. Nie należy wymagać od dziecka, że będzie posługiwało się obcym językiem w stopniu zaawansowanym, szczególnie gdy nie opanowało jeszcze dokładnie ojczystego języka. 

Zajęcia tego typu ukierunkowane są na zabawę, najczęściej odbywają się poprzez aktywności ruchowe, piosenki, wierszyki. To kolejny plus, dodatkowy ruch dla każdego dziecka jest bardzo ważny. A obcowanie z muzyką, szczególnie w języku angielskim, może przynosić same korzyści dla malucha: muzykalność, wypracowanie słuchu, a w dodatku powiększenie zasobu słownictwa w języku obcym. 

Wykorzystuje się również zabawy, które kształtują spostrzegawczość, koordynację ruchową oraz wyobraźnię. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez nowoczesne technologie, coraz częściej można zauważyć brak kreatywności i ograniczoną wyobraźnię w działaniach dzieci. Każde dodatkowe zajęcia, które mogłyby wspomóc działania wyobraźni, są na wagę złota. To kolejny powód, dla którego dziecko powinno uczęszczać na dodatkowe zajęcia. Częstsze obcowanie z językiem, daje lepsze efekt. Dzieci znają więcej słów, więcej piosenek i wierszyków, które często nucą przez całe dnie. Poza tym dziecko uczy się także odpowiedzialności, wie, że poza przedszkolem czekają na nie inne obowiązki, na które regularnie musi chodzić i aktywnie w nich uczestniczyć. 

Warto zastanowić się nad korzyściami, jakie niosą ze sobą dodatkowe zajęcia, niekoniecznie tylko z języka angielskiego. A także wykorzystać entuzjazm, energię i „chłonność” swoich pociech, to może przynieść same korzyści. Jedynym warunkiem, który powinien się tutaj pojawić, to nie oczekiwać niemożliwego od swoich dzieci i nie zapominać, ile mają lat.

Klaudia Macharzyńska
 
Opublikowane w: Uczenie się

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.