e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Próbowałam już wszystkiego. Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku" - recenzja

dodano: 26-10-2015

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, choć niewielu z nich o tym pamięta” - właśnie takim słownym przesłaniem autorka rozpoczyna książkę. Słowa te są niejako zapowiedzią tego, co skrywa w sobie ta publikacja. Autorka proponuje rodzicowi - czytelnikowi powrót do dziecięcej postaci, aby zrozumieć postępowanie własnego dziecka.

We wstępie autorka wspomina początki swojego macierzyństwa. Wyjątkowo po tym pojawia się także kilka słów, w tym samym temacie, od ilustratorki. Kolejnym interesującym zabiegiem jest zamieszczona instrukcja obsługa książki. Każdy z omawianych problemów możemy przeanalizować poprzez spojrzenie z punktu widzenia dziecka. Następnie czeka na nas naszkicowany praktyczny przykład postawy z nurtu rodzicielstwa pozytywnego.

Rozdziałów w tej książce jest aż dwanaście. Zaczyna się ona od rozdziału pt. „Dziecko jest trochę bardziej skomplikowane niż kwiatek w doniczce”. Właśnie tu autorka porusza ważny temat dziecięcego „zbiornika miłości” oraz problematycznych napadów furii. Idąc poprzez kolejne rozdziały, analizujemy poszczególne miesiące życia dziecka, aż do 5. roku życia. Autorka na podstawie doświadczeń opisuje problemy, jakie mogą napotkać lub napotykają rodzice. Na dodatek pokazuje sposób, w jaki je rozwiązać. Nieobce są też jej ustanowione granice oraz spory między dziećmi. Przy każdej opisywanej sytuacji autorka przypomina o dzieleniu się miłością i czasem ze swoim dzieckiem. Nie możemy o tym zapomnieć.

Książka ta z pewnością przeznaczona jest dla młodych rodziców, jednak ja polecam ją także pedagogom i nauczycielom. Wiedzy o dziecięcym świecie nigdy nie za dużo, a niektóre z opisywanych sytuacji zdarzają się także w przedszkolach i szkołach. Pomoże to utworzyć wraz z rodzicami wspólny wychowawczy front.

Malwina Milian

Próbowałam już wszystkiego. Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku
Isabelle Filliozat
ilustracje: Anouk Dubois
tłumaczenie: Monika Wenta-Hudziak
wyd. Esprit, 2015
 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.