e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Praktyczny, przejrzysty, pomocny - recenzja "Maluszka Czas"

dodano: 02-01-2013
Zostałaś niedawno mamą? To "Maluszka Czas" jest dla ciebie!

Życie świeżo upieczonego rodzica z niemowlakiem jest jak jazda na superszybkiej karuzeli. Co dzień poznajemy swoje dziecko, odkrywamy, co lubi, a czego nie znosi, jakie jest i jakie może być w przyszłości. Dni mijają bardzo szybko, bo przepełnione miłością, ekscytacją, momentami sam na sam, ale i rutynowymi obowiązkami - zmiana pieluchy, karmienie, tulenie, zmiana pieluchy, karmienie... I nic dziwnego, że zbudzona w środku nocy mama, czy zerwany ze snu tata, nie potrafią ogarnąć, kiedy ostatnio zmieniali pieluchę, ile minęło od ostatniego karmienia i jak to się stało, że już mieszka z nimi dziecko.

Na pomoc rodzicom przychodzi dzienniczek "Maluszka Czas". Jest to notes - źródło wiedzy dla rodzica. W formie kołonotatnika, ze sztywną okładką, zamykany "na gumkę", może służyć jako pamiętnik - do wpisów najważniejszych momentów w życiu niemowlaka, jako dziennik - by nie zapomnieć, kiedy i ile zjadło dziecko, kiedy zmienialiśmy pieluchę i czy witaminy w danym dniu były przyjęte.

pam2mal

Najważniejszą częścią dziennika, tym samym zajmującą najwięcej stron, są kartki - tabelki. Jedna strona to dzień malucha, druga - to noc. Na każdej takiej stronie zaznaczamy datę, dzień tygodnia, a poniżej w tabelce zaznaczamy: godziny snu, pory karmienia (jest podział dla mam karmiących piersią, jak i dla mam butelkowych), możemy zaznaczyć też, kiedy zmienialiśmy pieluchę i co było w środku... Przy starszym dziecku przydają się też dalsze części tabelki, w których zaznaczamy pory zabawy, jest też miejsce na wpisanie uwag - gdy coś nas zaniepokoi lub ucieszy. Dzień malucha zaczyna się godziną 6, a kończy 18. Pod spodem możemy to sobie podsumować, widząc, ile w danym dniu zjadło dziecko, ile spało i ile zużyliśmy pieluszek - a każdy rodzic wie, że przy noworodku to ważne. Na dole strony jest mini-tabelka, w której szybko możemy zaznaczyć odbytą kąpiel, przyjęte witaminy lub przejawy alergii, które pojawiły sie w danym dniu. Dalej możemy wypisać, chwaląc się przy tym, jaką nową umiejętność nabyło dziecko (świetne, gdy potem, po latach będziemy przeglądać dzienniczek), oraz czy nie mamy pilnych rzeczy do kupienia w danym dniu - może trzeba szybko wyskoczyć do sklepu po chusteczki nawilżane, albo poszukać promocji na pieluchy?

Druga strona kartki to noc malucha i tu jest taka sama tabelka, a pod spodem miejsce na notatki, gdyby jeszcze twórcza mama lub tata mieli ochotę o czymś napisać. Noc malucha zaczyna się o 18, a kończy o 6 - i każdy rodzic czeka na ten moment, kiedy to w tabelce, w pozycji sen, pojawi się jak najdłuższa strzałka, ukazująca dłuuuugi sen malucha.

Pomiędzy kartkami dzienno-nocnymi ukryte są niespodzianki dla rodziców, a są to wskazówki na temat rozwoju, porady i pomysły na ten niesamowity okres pierwszych miesięcy życia dziecka.

Druga zakładka dziennika to Niezbędnik Mamy - tatuś może się czuć pominięty - my dopisaliśmy tu też Tatę, więc mamy poradnik dla rodzica. Jest tu zestaw najważniejszych informacji dla każdego - siatki centylowe, informacje o urlopach przysługujących rodzicom, informacje o rozwoju, wskazówki na temat zabaw i wiele innych...

Trzecia zakładka to Notes, w którym ja już w szpitalu zaczęłam pisać o niesamowitych, pierwszych chwilach razem - będzie to świetna pamiątka na "za kilka lat".

Co jeszcze trzeba dodać - dzienniczek jest bardzo ładny - kolory, zarówno na okładce, jak i w środku są miłe dla oka, co sprawia, że "Maluszka Czas" czyta i ogląda się z przyjemnością. Jest to nieoceniona pomoc w pierwszych miesiącach życia dziecka, a za jakiś czas stanie się źrodłem ciekawostek i ważnych informacji o naszym maluchu.

W mojej ocenie "Maluszka czas" zasługuje na szóstkę, polecam rodzicom maluszków - to też dobry prezent dla oczekujących rodziców na baby shower.

Karolina Zakrzewska

Maluszka Czas
Praca zbiorowa
wyd. Sierra Madre
http://maluszkaczas.pl/

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.