e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Porady dla (nie)wszystkich rodziców – recenzja książki "Najlepsze porady dla niemowlęcia i maluszka"

dodano: 03-08-2012
- No, i już… - w ten sposób ostatnio zaprzyjaźniona singielka spuentowała prezentację swojej świeżo zakupionej kawalerki, gdy przyszliśmy do niej z wizytą. Stanęliśmy z moją rodzinką (2+1) na środku kuchni otwartej na salon czy może pokoju otwartego na kuchenny aneks, na powierzchni około 30 metrów i bacznie rozglądaliśmy się dookoła. Nasz roczny synek, który niedawno poczynił pierwsze kroczki, tuż po wejściu do środka wziął duży rozbieg, by podreptać przed siebie i… na rozbiegu się skończyło. Początek mieszkania był jednocześnie jego końcem, nie było przed maluchem przestrzeni, którą mógłby przemierzyć.

Sama nie mieszkam w wielkim mieszkaniu i chociaż nie mam kompleksu związanego z brakiem willi na przedmieściach, takie wymowne: „no, i już…” kołatało mi w głowie po zakończeniu naszej wizyty. „No, i już…” – może być idealną puentą książki brytyjskiej położnej Giny Ford „Najlepsze porady dla niemowlęcia i maluszka”, po którą sięgnęłam po powrocie do domu, ciesząc się, że dostanę w pigułce dużą dawkę rzeczowej wiedzy.

Książka w założeniu ma pomóc rodzicom zarówno noworodków, niemowląt, jak i kilkulatków w zaoszczędzeniu czasu na wertowanie grubych tomów książek i wyłożyć w wersji skondensowanej „spójny system porad idealny dla każdego”. Daje obietnicę, że po przeczytaniu 174 stron książki będą wiedzieć, jak radzić sobie z popularnymi problemami, takimi jak grymaszenie przy jedzeniu, problemy z zasypianiem czy dziecięca złość i bunt, a także jak zdrowo karmić maluchy i wyrabiać w nich dobre przyzwyczajenia żywieniowe, jak pomagać dziecku w nauce chodzenia, mówienia czy korzystania z toalety i jak zadbać o bezpieczeństwo w domu czy poza nim…

W książce jest trochę ciekawych porad, ale po jej lekturze pozostaje ogromny niedosyt. Po „przedbiegu” – przeczytaniu 6 rozdziałów, chce się przewrócić w niej kolejne strony, tyle że… ich nie ma. Całe kompendium wiedzy i wieloletnie doświadczenie autorki, które w wielu krajach wyniosło ją na światowe listy bestsellerów, wciśnięto w 6 rozdziałów, traktujących pobieżnie ogromną ilość zagadnień. To zbyt mało, by wyczerpać zasygnalizowane tematy. Aczkolwiek, tak jak w przypadku mieszkania w kawalerce czy w małym mieszkaniu, w odróżnieniu od mieszkania z własną rodziną u teściów czy rodziców, to „zawsze coś”. Tylko, że wtedy porady Giny Ford (w założeniu „dla każdego rodzica”) w stylu: „na każdym piętrze domu miej zapisane numery pogotowia” nie będą dla wszystkich…

Katarzyna Głowacka - mama poszukująca, dziennikarka, absolwentka kulturoznawstwa.

Najlepsze porady dla niemowlęcia i maluszka
Gina Ford
Wydawnictwo Esprit

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.