e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Pierwsza w Polsce książka dla dzieci w języku migowym

dodano: 29-07-2013

Żaneta Bartoszek, absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, jest autorką pierwszej w Polsce książki pt. „Papierowy smok", którą napisała z myślą o dzieciach głuchych i słabosłyszących.

– Pomył, żeby napisać bajkę narodził się podczas licznych praktyk w czasie realizacji studiów z zakresu surdopedagogiki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej – wspomina autorka Żaneta Bartoszek. – Zdałam sobie sprawę z tego, że na polskim rynku nie ma książek przystosowanych do potrzeb głuchych i słabosłyszących dzieci. Książki pisane są trudnym językiem, którego maluchy nie rozumieją – podkreśla Bartoszek.

Głównymi bohaterami książki są głucha Ula i jej brat. Bohaterowie spędzają wakacje u swojej babci, gdzie wspólnie przeżywają niesamowitą przygodę z zielonym smokiem w magicznej krainie. Celem książki jest zachęcenie dzieci do czytania i promocja nauki języka migowego. Książka wyróżnia się na tle innych. Posiada mini słowniczek języka migowego, który zawiera kluczowe słowa występujące w bajce. Dialogi zostały opatrzone prostym słownictwem, tak żeby każde dziecko mogło je zrozumieć.
 

Papierowy Smok


– Projekt z założenia miał być szerszy. Planowałam również stworzyć animacje, dlatego też książka zawiera ilustracje 3D – dodaje autorka.

Historia przygód Uli i jej brata trafiła do wielu instytucji związanych z nauczaniem oraz wychowaniem dzieci głuchych i słabosłyszących: Polskiego Związku Głuchych, poradni specjalistycznych, ośrodków szkolno-wychowawczych i hospicjów. Książka cieszy się również dużą popularnością w Internecie.
 

Papierowy Smok


– Kadra akademicka Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW dokłada wszelkich starań, żeby nasi studenci i absolwenci mogli angażować się w wybrane przez siebie działania. Zależy nam na tym, żeby realizowali swoje pasje i żeby ich realizacje zawsze pomagały innym. Dlatego to, co robi Żaneta Bartoszek, jest dla nas takie ważne. Jesteśmy z niej dumni, bo angażuje się w prace na rzecz dzieci niedosłyszących; bo jest prawdziwym pedagogiem – podkreśla Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej prof. DSW dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz.

Żaneta Bartoszek w ubiegłym roku obroniła pracę dyplomową pt. „Stosowanie odmiennych metod komunikacji dla odbioru społecznego osób głuchych i słabosłyszących", którą napisała pod kierunkiem dr Iwony Jagoszewskiej z Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW.

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie internetowej i profilu na FB.

(materiał nadesłany, opr. Ewa Świerżewska)
 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.