e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Pierwsza pomoc dla rodziców „Mały buntownik. Instrukcja obsługi”

dodano: 01-04-2018
Każdy, kto próbował bezskutecznie zachęcić dziecko do założenia kurtki, stoczył walkę o zjedzenie obiadu czy przekupił potomstwo, by odrobiło lekcje potwierdzi, że rodzicielstwo to podróż wymagająca dużo sił i wytrwałości. Książka „Mały buntownik. Instrukcja obsługi” to pierwsza pomoc dla rodziców zmagających się z codzienną rzeczywistością. W księgarniach od 11 kwietnia.

 
Dziecko nie chce: ubrać się iść do szkoły, jeść, pomagać, posprzątać, uczyć się, iść spać. Co robić? A kiedy nie radzi sobie z emocjami? Lub uważa, że jest beznadziejne? Boi się porażek? Kłamie? Przechwala się? Nie ma kolegów?  Dręczy innych lub jest dręczone przez innych?
 
Wychowanie dziecka to nieprzerwany ciąg dylematów: jak się zachować, co powiedzieć, a czego nie mówić, żeby poprawić sytuację bez psucia relacji z dzieckiem i jego samopoczucia. Książka „Mały buntownik. Instrukcja obsługi” pokazuje rozwiązania i łatwe do wykorzystania narzędzia na przykładzie scenek z życia codziennego, wzbogaconych ilustracjami przez jedną z autorek. Dostarczy rodzicom konkretnych odpowiedzi na nieuniknione pytania, by mogli stawiać czoło codzienności i możliwie najlepiej reagować na emocjonalne kryzysy swoich dzieci.
 
Autorki zachęcają wszystkich rodziców do zmiany spojrzenia – by mogli zrozumieć swoje dziecko oraz to, co rozgrywa się na co dzień w konfliktowych relacjach. Wychodząc od idei pozytywnej dyscypliny Jane Nelson, prezentują niezwykłą siłę metody wychowawczej opartej na empatii i wzajemnym szacunku. Za pomocą elementów humoru oraz precyzyjnej i dowcipnej wizualizacji, kładą nacisk na inteligencję emocjonalną – tak ważną, by zachować spokój i zrozumieć dziecko w każdej sytuacji. Proponują w sposób inteligentny, z humorem i zachowując zdrowy rozsądek,  przemianę irytacji i impasów rodzicielskich w okazje do wykazania się kreatywnością. Czytelnik znajdzie tu klucze do zrozumienia i do działania w obliczu wielu bardzo konkretnych życiowych problemów. Może otworzyć książkę i przemierzyć ją od początku do końca, ale może również zajrzeć do wybranego rozdziału, którego problematyka najbardziej do niego przemawia.
 
 
Anne-Claire jest mamą czworga dzieci. Jako psycholog kliniczny przyjmuje w swoim gabinecie wielu małych pacjentów (oraz ich rodziców) borykających się z rozmaitymi kłopotami, a także organizuje warsztaty z pozytywnej dyscypliny, żeby pomagać rodzinom w codziennych problemach.
 
Lyndajest ilustratorką. Pasjonuje się psychologią, a na warsztatach prowadzonych przez Anne-Claire odkryła wreszcie długo poszukiwane sposoby, by móc stworzyć spokojniejsze relacje z dwójką swoich nadwrażliwych dzieci.
Opublikowane w: Czytelnia

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.