e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Pajęczyna Charlotty” w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 04-05-2017
Los prosiaka wiosennego (to znaczy urodzonego na wiosnę!) jest zwykle smutny i z góry przesądzony. Wilbur – bo o nim właśnie mowa – ledwo uniknął śmierci już zaraz po przyjściu na świat. Ocalony przez Fern, małą dziewczynkę, cieszy się życiem w wiejskim gospodarstwie.
 
Kocha pyszne jedzenie, które znajduje w korycie, słodkie drzemki na boku, przeżywa zabawne przygody. Bardzo Wilburowi ten świat się podoba! I wszystko byłoby doskonale, gdyby nie straszna wieść, którą mu przekazuje gąsior: zaraz po pierwszych mrozach jego rozkoszne, świnkowe życie w błotku na farmie będzie brutalnie zakończone. Wilbur stanie się ozdobą świątecznego stołu. Żegnaj piękny świecie! Od czego jednak ma się przyjaciół? U nich zawsze można spodziewać się ratunku. Tyle, że najlepszą przyjaciółką Wilbura jest… pajęczyca Charlotta! Jest bardzo mądra, zna życie, plecie skomplikowane sieci, ale czy tak małe stworzonko da radę ocalić sporego już przecież prosiaka? Zobaczycie – to będzie niezwykła akcja! Powieść E.B. White’a, ukochana lektura amerykańskich dzieci: cudowna historia o gadających, zabawnych zwierzętach, zaskakujących przypadkach, która zawiera również spory ładunek najważniejszej życiowej mądrości – „Pajęczyna Charlotty” wiele mówi o urodzie życia, o przyjaźni, nadziei i poświęceniu.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 6.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży
 
Pajęczyna Charlotty
E.B. White
wyd. Polityka
wiek: 6+
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.