e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

NutriKIDS - licealistki z Krakowa promują zdrowy tryb życia

dodano: 03-04-2018
Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia z 2014 i 2016 roku prawie 1 na 5 dzieci jest otyłych lub ma nadwagę, a z powodu chorób cywilizacyjnych aż 16 mln ludzi życia umiera przedwcześnie. Jak można temu zapobiec? 
 
Właśnie takie pytanie zadała sobie grupa 10 uczennic V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Fascynują się zdrowym stylem życia, są otwarte, ambitne i pełne energii, dlatego zamiast siedzieć bezczynnie  postanowiły działać i spróbować zapobiec temu problemowi. W ten sposób powstał ich projekt społeczny o nazwie ,,NutriKIDS”, realizowany w ramach platformy ,,Zwolnieni z Teorii”. 
 
Licealistki wierzą, że zaszczepienie u najmłodszych ziarna wiedzy zaowocuje w przyszłości ich lepszym życiem. Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie kreowania nawyków żywieniowych. W ramach projektu realizują serię warsztatów skierowanych do uczniów klas 1-3 krakowskich szkół podstawowych. Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, gdzie wraz z najmłodszymi wspólnie przygotują zdrowy posiłek, tak aby najmłodsi zobaczyli, że zdrowe odżywianie nie musi być trudne ani nudne. 
 
Jak same mówią o swoim projekcie: ,,W ciekawy i przystępny dla dzieci sposób chcemy zarazić najmłodszych zdrowym stylem życia, a to, że niedawno same byłyśmy dziećmi, na pewno pomaga nam lepiej je zrozumieć i zdobyć ich zaufanie”.
 
Sponsorem generalnym projektu jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, a ich działania zostały również obrane honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka. Więcej informacji o projekcie można znaleźć także na Facebooku.
 
Czy taka wspaniała i aktualna inicjatywa może się nie udać? My nie mamy wątpliwości, że dziewczyny osiągną sukces i czekamy na więcej takich projektów.

 
NutriKIDS
Opublikowane w: Energia i ruch

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.