e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Noc w Leśnej Szkole” – premiera w wydawnictwie Polarny Lis

dodano: 15-09-2017
„Noc w Leśnej Szkole” jest jedną z wielu niezwykłych książek francuskiego malarza i ilustratora Maksa Ducosa. To książka o szkole i o przyjaźni. Te popularne wątki autor przedstawił w zaskakujący sposób.
 
Gdy nocą świat spokojnie śpi, dwoje uczniów przeżywa niezwykłe przygody w opustoszałym szkolnym budynku. Psotnik i awanturnik Achilles spotyka tam wzorowego ucznia i syna dyrektora, Maksymiliana, któremu często dokuczał. Chłopcy wspólnie przemierzają nocną szkołę: w jednej z sal natykają się na Oskara Szkieletora, z którym muszą stoczyć pojedynek; wznoszą potężną twierdzę, żeby móc stawić czoła wrogom; podczas wyprawy do lasu otaczającego szkołę spotykają tajemniczego potwora… Okazuje się, że dwoje bardzo różnych dzieci może się doskonale porozumieć, a szkoła bywa wyjątkowo ciekawym miejscem. Historia Achillesa i Maksymiliana opowiedziana jest prostym, dynamicznym językiem i z pewnością zainteresuje młodych czytelników. Ale i dorośli znajdą w tej opowieści kilka zagadek i ciekawostek. Dlaczego kot nosi dziwne imię Rosynant? Czy architektem szkolnego budynku mógł być słynny Jean Prouvè? Gdzie autor książki umieścił swój autoportret? Zapraszamy do lektury!
 
„Noc w Leśnej Szkole” to książka dla każdego świeżo upieczonego ucznia. – mówi Ewelina Mocarska, psycholog dziecięcy i pedagog specjalny – Prosty język, ciekawa fabuła i wartka akcja, piękne ilustracje sprawią, że samodzielne czytanie dla każdego będzie przyjemnością. Przygoda Achillesa i Maksymiliana przedstawia szkołę nocą w innych nieznanych dla dzieci okolicznościach. Pobudza wyobraźnię. Porusza ważny w wieku wczesnoszkolnym temat przyjaźni i pokazuje jak się na nią otworzyć. Zachwyci każdego młodego czytelnika.
 
Autor „Nocy w Leśnej Szkole” Max Ducos urodził się w Bordeaux w 1979 roku. Już od najmłodszych lat uwielbiał rysować, a jako nastolatek odkrył malarstwo. Szkolił się sam, aż do momentu, kiedy został studentem Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Bordeaux. Początkowo zafascynowany był malarstwem plenerowym i głównym tematem jego prac był pejzaż. Po kilku latach w jego twórczości nastąpił zwrot i artysta wrócił do pracowni. W tym samym czasie podjął studia w paryskiej Wyższej Szkole Sztuk Użytkowych, gdzie zgłębiał nową dziedzinę sztuki – ilustrację. Praca dyplomowa Ducosa, książka dla najmłodszych Jeu de piste à Volubilis, została wydana przez niezależne paryskie wydawnictwo Sarbacane. Dziś Max Ducos tworzy w dwóch ukochanych przez siebie dziedzinach: maluje i ilustruje. W swojej pracy stara się przede wszystkim szukać nowych dróg. Ducos wystawia swoje prace w paryskiej galerii Philippe’a Fregnacka. I nadal wydaje książki dla dzieci w wydawnictwie Sarbacane.
 
Noc w Leśnej Szkole
tekst i il. Max Ducos
wyd. Polarny Lis, 2017
przeł. Jakub Jedliński
wiek: 7-9 lat
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.