e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Nie tylko chusta. Rodzicielstwo bliskości w praktyce"

dodano: 14-10-2015
„Moi dwaj synowie skradli kawałek mojego serca i umysłu. Część mnie należy tylko do nich i pozostanie już tak na zawsze. Nie zmienia to jednak faktu, że rodzicielstwo jest dla mnie pełne wyzwań, całkowicie wyczerpujące, najzwyczajniej w świecie frustrujące i często doprowadza mnie do szaleństwa” – tak o swoim macierzyństwie pisze nominowana do nagrody Emmy gwiazda hollywoodzkiego serialu „The Big Bang Theory” („Teoria wielkiego podrywu”), Mayim Bialik, w swojej książce „Nie tylko chusta”, która już 22 października ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Mamania. 
 
Mayim nie jest typową hollywoodzką gwiazdką. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosła już jako nastolatka, grając w sitcomie „Blossom”, nie zatraciła się w popularności, tylko równolegle zadbała o swoje wykształcenie. Doktoryzowała się z neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, a jej rozprawa doktorska dotyczyła roli oksytocyny i wazopresyny u osób z rzadkimi schorzeniami genetycznymi.
 
Ma dwoje dzieci. Jej podejście do rodzicielstwa różni się diametralnie od wypielęgnowanych amerykańskich standardów. Wielokrotnie w wywiadach i felietonach opowiadała o osobistym doświadczeniu macierzyństwa oraz o podjętych wyborach rodzicielskich. Obydwu synów urodziła w domu. Często podkreślała istotę karmienia naturalnego oraz budowania bliskiej więzi z dziećmi. W dobie niekwestionowanej  popularności karmienia butelką oraz kultu nienaturalnej samodzielności malutkich dzieci, ona swoich synów karmiła piersią – łącznie ponad 6 lat – długo pozwalała im spać ze sobą oraz nie stosowała behawioralnych treningów wychowawczych. Oprócz tego Mayim jest Certyfikowanym Edukatorem Laktacyjnym.
 
Swoje kompetencje naukowe oraz osobiste doświadczenia połączyła i zebrała w książce „Nie tylko chusta”. Mayim w swobodnym i przystępnym stylu, ale z solidną podstawą naukową, pisze:
o karmieniu piersią – porusza istotę karmienia naturalnego, którym kieruje dziecko i przedstawia proces karmienia z perspektywy mamy, 
o budowaniu bliskiej relacji z dzieckiem – opowiada o naukowych korzeniach teorii przywiązania na przestrzeni lat oraz o tym, jak funkcjonuje ona w praktyce,
o tym, czym jest noszenie dzieci, dlaczego warto nosić oraz skąd wiadomo, że dzieci lubią być noszone.
 
Ale najważniejsze jest to, że Mayim Bialik rozprawia się z mitem Rodzicielstwa Bliskości: „wszystko albo nic”. W swojej podróży przez rodzicielskie dylematy, wzloty i upadki pokazuje, że Rodzicielstwo Bliskości to nie tylko karmienie piersią, nie tylko  co-sleeping, „Nie tylko chusta”.

Nie tylko chusta. Rodzicielstwo bliskości w praktyce
Mayim Bialik
wyd. Mamania, 2015

 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.