e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Nauka pisania? Teraz to proste! – recenzja zeszytu „Pierwsze pisanie. Zeszyt z literaturą 3D”

dodano: 27-05-2015
Kiedy pisanie liter czy szlaczków w zeszycie tradycyjnym nie przynosi spodziewanych efektów, a dziecko zniechęca się coraz bardziej, warto sięgnąć po nowość na rynku wydawniczym, pomoc edukacyjną w postaci zeszytu z liniaturą 3D. 
Autorką zeszytu jest Maria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski i wieloletni pedagog przedszkolny, która za cel postawiła sobie poszukiwanie coraz lepszych metod aktywizowania i stymulowania rozwoju dzieci.
 
Wspomniany zeszyt jest przeznaczony do ćwiczeń w pisaniu dla najmłodszych dzieci oraz dzieci z problemami – niedowidzących oraz zagrożonych dysgrafią. Praca z nim powoduje, że żmudne próby pisania przestają być nudnym obowiązkiem, a przeradzają się w przyjemność.
 
Zeszyt składa się z 16 kolorowych stron oddzielonych czterema liniami, których wymaga pisownia polskich liter. Specyfiką zeszytu są duże odstępy pomiędzy liniami, co znacznie ułatwia pierwsze próby ćwiczeń grafomotorycznych oraz pisania, natomiast charakterystyczne żłobienia na górnej i dolnej linii każdej liniatury stanowią barierę uniemożliwiającą pisanie zbyt dużych liter, a w konsekwencji wkraczanie na sąsiednią liniaturę. Dodatkowym atutem, a zarazem pomocą szczególnie dla dzieci niedowidzących, jest zaprojektowanie głównej płaszczyzny pisarskiej w żółtej barwie.
 
Zeszyt świetnie sprawdza się zarówno wśród uczniów rozpoczynających właśnie swoją przygodę w pisaniu, jak również w pracy z dziećmi młodszymi, które doskonalą rękę podczas odwzorowywania tzw. Szlaczków, przygotowując się w ten sposób do nauki pisania. Przetestowałam go z moimi maluchami. Dzieci bardzo szybko orientują się w rozmieszczeniu zeszytu, chętniej wybierają go do ćwiczeń grafomotorycznych, które z kolei nie sprawiają im wówczas większych trudności. 
 
Jeśli chcemy, by pierwsze szkolne kompetencje naszych dzieci stawały się przyjemnością - polecam zdecydowanie skorzystanie z udogodnień, jakie oferuje zeszyt z liniaturą 3D.
 
Iwona Pietrucha – nauczycielka przedszkola
 
Pierwsze pisanie. Zeszyt z literaturą 3D
Autor: Maria Trojanowicz-Kasprzak
wyd. Pentliczek
wiek: 3+
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.