e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Miniołek" w serii "Mijaciele"

dodano: 01-03-2016
"Mijaciele" to seria książeczek z maskotkami skierowanych do dzieci w wieku ok. 5-8 lat, choć już się przekonałyśmy, że Mijaciele trafiają do serc także młodszych i starszych, nawet dorosłych. W grudniu krótko przed świętami Bożego Narodzenia wydałyśmy pierwszy tom serii pt. Miniołek, któremu towarzyszy maskotka Aniołka, czyli tytułowego Miniołka. Kolejny tom serii jest napisany i trwają prace wydawnicze. Ponieważ Mijaciele dopiero od niedawna są z nami, nie miałyśmy jeszcze wielu okazji, by dotrzeć z nimi do czytelników. Ponieważ jednak sama idea książeczki z maskotką spotkała się z bardzo pozytywną opinią tych, do których trafiła, wierzymy, że Mijaciół pokochają i rodzice, i dzieci. Książeczka pt. "Miniołek" bardzo spodobała się pedagogom w przedszkolu, spotkała się z ich pozytywną oceną. Może być świetną „pomocą” w prowadzeniu zajęć z dziećmi na temat empatii.
 
Historia powstania Mijaciół wzięła się ze świątecznej akcji w ramach Caritasu dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej, którym wówczas przekazałyśmy maskotkę Miniołka oraz list z przesłaniem od Miniołka. Radość, jaki wywołał ten prezent i ciepłe słowa od osób, które miały okazję go zobaczyć, zainspirowały nas do tego, by zrobić coś więcej – wydawać książeczki z maskotkami, które staną się zarówno przyjaciółmi, jak i nauczycielami dziecka. Żadna z książeczek, jakie zaplanowałyśmy, nie ma być po prostu opowieścią, historią. Każda z nich ma dziecko uczyć, przekazywać jakieś ważne wartości, tłumaczyć poprzez opowiedzianą historię jakieś pojęcia, uczyć relacji międzyludzkich, zrozumienia różnych uczuć. I tak Miniołek (tom 1) uczy, czym jest empatia, a Mijaciółka (tom 2) opowiada o tym, na czym polega przyjaźń. Opisany w książeczkach świat jest bliski dziecku, jego problemom i dylematom. Kolejni bohaterowie, którzy się w nim pojawiają, są wymyślani przez dziecko – sześcioletnią Nadię i jej bliskich. Pojawiają się jednak nie tylko dla zabawy, ale przede wszystkim dlatego, by przekazywać wartości, takie jak empatia, przyjaźń, tolerancja, akceptacja, mają pomóc dziecku zrozumieć stratę, uczyć, że czasem trzeba się kimś zaopiekować, podzielić czymś z innymi. Zadbałyśmy o to, by książeczka była pięknie ilustrowana i ładnie wydana, a maskotki są uszyte z dobrych, przyjaznych dla dziecka materiałów, są miłe w dotyku, bezpieczne i ręcznie wykonane.

Mijaciele

Więcej informacji o Mijaciołach na  facebooku (https://www.facebook.com/mijaciele/)  i stronie internetowej (http://www.mijaciele.pl/).
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.