e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Mijaciółka" - recenzja książki

dodano: 17-02-2017
To moje drugie spotkanie z tą niezwykłą serią. Po lekturze „Miniołka”, przede mną „Mijaciółka”. Równie magiczna i delikatna jak poprzednia książeczka, ubrana w prezenty w postaci przytulanki i szablonów Mijaciół do kolorowania. Tajemnicza, refleksyjna i bardzo ciepła opowieść…

Mała Nadia odkrywa uroki przyjaźni. A raczej jej chwilowy bolesny brak. Jej najlepsza koleżanka z przedszkola, Majka, z powodu złamanej ręki musi pozostać na jakiś czas w domu. Z kim Nadia będzie spędzać czas? Komu szeptać do ucha mikreciki? Z kim dzielić się przedszkolnym podwieczorkiem? Dziewczynka jest zrozpaczona. Ale od czego jest mama? Mądra mama znajdzie sposób na smutki córki, bo przecież mama to największa Mijaciółka. 

Delikatna i bardzo mądra opowieść o sile przyjaźni usnuta na kanwie rozmowy mamy z córką. Mała dziewczynka dopiero smakuje świat wraz z jego smutkami i radościami, poznaje urok przyjaźni i cierpi, gdy nie ma jej w zasięgu ręki. To mama prowadzi ją przez tajniki tego uczucia, opowiadając jak pielęgnować przyjaźń i jak sprawiać sobie i przyjaciołom radość oraz dzielić się nią. A, wierzcie mi, mama naszej bohaterki robi to w sposób niezwykle subtelny i uroczy.
Lektura tej książeczki jest niezwykła. Nie pozwala zamknąć okładki i zwyczajnie o niej zapomnieć. Wzrusza i wyzwala emocje, ale również prowokuje do myślenia i zastanowienia się, co jest w życiu najważniejsze. Wycisza i tworzy podczas czytania niesamowitą, magiczną aurę, a po lekturze powoduje, że nie chce się ruszyć i nie wypada się odzywać. Chce się tylko przytulić do Mijaciółki i zasnąć… A rano, po otwarciu oczu zaglądnąć do tajemniczej koperty i stworzyć swój własny obraz Mijaciela.

Kolejna książeczka z serii „Mijaciele. Stworzone by cieszyć” jest wydana w tym samym stylu co poprzednia: estetycznie, starannie i bardzo pięknie. Tajemnicza okładka, dobrej jakości papier, koperta z niespodzianką i zapakowana w delikatny woreczek maskotka - bezpieczna dla malucha i miła w dotyku. Zresztą, wszystko w tej książce jest piękne i delikatne, nie tylko dodatki, ale przede wszystkim treść i ilustracje, których nie jest dużo, są jednak wystarczająco wymowne. Tu wielkie brawa w stronę ilustratorki. Karolina Zarychta swoimi pracami doskonale wpisała się w klimat tej publikacji.
 
Iwona Pietrucha – nauczycielka w przedszkolu
 
Mijaciółka
Nuria Łaczyńska, Aleksandra Hopa
il. Karolina Zarychta
Wydawnictwo Memento Viviere
wiek: 5+
 
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.