e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Leon i jego nie-zwykłe spotkania: Wycieczka do jaskini” Agata Battek

dodano: 01-04-2014

Wycieczka do jaskini, kolejna książka Agaty Battek z cyklu Leon i jego nie-zwykłe spotkania to wesoła historia grupy dzieci, których znajomość zaczyna się podczas wycieczki do tajemniczej jaskimi. Pełna wdzięku opowieść o naturalnej ciekawości młodych ludzi do obserwowania różnorodności kolegów, do chęci wspólnego przeżywania przygód. Opowieść uzupełniają wesołe kolorowe ilustracje oraz kolorowanka na końcu, wykonane przez Agnieszkę Lodzińską.


Seria książek Leon i jego nie-zwykłe spotkania to wspaniała okazja by w naturalny i pogodny sposób opowiadać dziecku o integracji osób sprawnych i tych z ograniczeniami zdrowotnymi. Ogólna akceptacja dla odmienności jest ważna dla prawidłowego rozwoju psychiki zarówno zdrowych jak i chorych dzieci.

Jako psycholog społeczny uważam, że cykl opowiadań dla dzieci może mieć długofalowe oddziaływanie i realnie poprawić poziom integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Kontakt z nimi pozwoli dzieciom (zdrowym i niepełnosprawnym) utożsamić się z bohaterami, a dzięki wykorzystaniu procesu modelowania – wykształcić dobre postawy wobec niepełnosprawności. Niezwykle ważnym założeniem jest umieszczanie bohaterów z niepełnosprawnością na równi z innymi postaciami oraz rezygnacja z perswazji wyrażanej wprost – pozwoli to uniknąć oporu psychicznego (reaktancji) w stosunku do prezentowanych treści– wypowiedź psychologa Pawła Strojnego na temat serii Leon i jego nie-zwykłe spotkania.
 
Fundacja Verbato niezależna organizacja pozarządowa. Zajmuje się edukacją i działalnością służącą przełamywaniu stereotypów funkcjonujących w odniesieniu do różnych grup społecznych, w tym do osób niepełnosprawnych. Celem fundacji jest wspieranie przemian związanych z postrzeganiem niepełnosprawności i działanie na rzecz poprawy jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względów zdrowotnych i materialnych. Fundacja VERBA podejmuje niestandardowe działania i realizuje nowatorskie projekty. Fundacja wydaje książki i kolorowanki edukacyjne dla dzieci oraz prowadzi cykl szkoleń w przedszkolach. Pomysłodawcą  i założycielką fundacji jest Agata Battek.

Więcej informacji na http://www.fundacjaverba.org.pl oraz https://www.facebook.com/FundacjaVerba.

Wesoła edukacja dla dzieci „Leon i jego nie-zwykłe spotkania: Wycieczka do jaskini”,  Agata Battek Fundacja Verba 2014

Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.