e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Często odwiedzam Egodziecka.pl, by poczytać i doszkolić się z macierzyństwa."

    Iwona - mama rocznej Natalii, Kraków

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Księga wymagającego dziecka. Pomocna rodzicom dzieci, które więcej płaczą, trudniej zasypiają, częściej się złoszczą – od narodzin do piątego roku życia - recenzja

dodano: 15-09-2015
Urodziło się dziecko. Nic dziwnego, że młodzi rodzice, aby poszerzyć swoją wiedzę, szukają wielu źródeł informacji o życiu małego człowieka. Między innymi czytają oczywiście wiele książek i rozwojowych encyklopedii. „Księga wymagającego dziecka” z pewnością jest warta uwagi. 

Pierwszą część stanowi „Początek podróży”. Jest to wprowadzenie w problematykę zachowania, uczuć, płaczu i dyscypliny. Autorzy opisują tam własne doświadczenia, jakie mieli z wymagającą córką Hayden. Druga część to dorastanie wymagającego dziecka. A w nim: jak nadal uczyć dyscypliny, jak mówić i słuchać oraz czas nagrody nie tylko dla dziecka. W trzeciej części – Historiach Ekspertów  znajdują się „Opowieści tych, którzy przetrwali”. Są to najpraktyczniejsze rady z możliwych. Nie dotykają one jedynie postępowania wobec dziecka, ale przede wszystkim rodzicielskich wątpliwości i załamań. 
 
Niewątpliwą zaletą tej książki, jest to, iż pisana jest na podstawie prawdziwych doświadczeń autorów. Nie bez powodu matki często zasięgają opinii innych matek, chociażby dzwoniąc do swojej. W tym przypadku ta książka może z pewnością rozwiać nachodzące wątpliwości. Książka ta nie jest skierowana tylko i wyłącznie do matek ani tylko do ojców. Choć zapewne częściej po taką literaturę sięgają kobiety. 
 
Zazwyczaj polscy czytelnicy zagranicznych tytułów napotykają na problemy kulturowe. W szczególności w tych, które głęboko są osadzone w kulturze autorów. Jednak w przypadku tej książki czytelnik nie ma takich problemów. Pokazane w niej historie z pewnością mogłyby się wydarzyć u nas. 
 
„Księga wymagającego dziecka. Pomocna rodzicom dzieci, które więcej płaczą, trudniej zasypiają, częściej się złoszczą – od narodzin do piątego roku życia” jest bez wątpienia obowiązkową pozycją w bibliotece rodzica. 
 
Malwina Milian
 
Księga wymagającego dziecka. Pomocna rodzicom dzieci, które więcej płaczą, trudniej zasypiają, częściej się złoszczą – od narodzin do piątego roku życia
William Sears, Martha Sears
Grupa Wydawnicza Relacja – mamania 
tłum. Marta Panek
Warszawa 2015
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.