e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Kraina bajek - wierszyki i opowiadania terapeutyczne"

dodano: 03-01-2017
„Kraina bajek - wierszyki i opowiadania terapeutyczne” jest zbiorem wierszyków i opowiadań terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Poruszane są w nich trudne tematy, takie jak choroba, depresja, anoreksja, rozwód rodziców, nietolerancja, dziecięce lęki, uzależnienia. W bajkach dzieci odnajdują siebie, widzą, że ich bohaterowie borykają się z takimi samymi problemami. Mali czytelnicy poprzez utożsamianie się z postaciami, odnajdują wiarę w siebie. Bajki te podsuwają także rozwiązania, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, uczą rozpoznawania i nazywania emocji.
Ilustracje wykonane zostały przez 11-letnią Dorotkę Badzioch, która, będąc dzieckiem, najlepiej potrafi zinterpretować tekst oraz zrozumieć problemy, z jakimi dzieci muszą się na co dzień zmagać. Zamieszczone rysunki przedstawione są w formie kolorowanek. 

Książka pomocna będzie psychologom, którzy potrzebują inspiracji i pomysłów na przeprowadzenie terapii z dziećmi. Będzie wsparciem również dla pedagogów i nauczycieli, którzy mogą zainspirować się poruszanymi problemami podczas pracy z uczniami. Również rodzice skorzystają, posługując się przedstawionymi opowieściami w domu z własnymi dziećmi.

Warto wykorzystać tę książkę nie tylko jako pomoc terapeutyczną, ale również jako okazję do wspólnego czytania i spędzania razem wolnego czasu.
 
Anna Wrocławska – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie. Pedagog, psychopedagog, terapeuta psycho-pedagogiczny. Doświadczenie zdobyła prowadząc gabinet terapii psycho-pedagogicznej oraz w szkołach i przedszkolach między innymi podczas zajęć dogoterapeutycznych. Autorka licznych publikacji, w tym książki pt. „Jak pies wpływa na rozwój dziecka?”.

Kraina bajek - wierszyki i opowiadania terapeutyczne
Anna Wrocławska
Grańsk, 2016
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.