e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Karty afirmacyjne” – recenzja serii

dodano: 30-10-2017
Według słownika psychologicznego, afirmacja to stymulowanie samorozwoju poprzez akceptację siebie, czyli powtarzanie pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co w konsekwencji ma doprowadzić do wzrostu samooceny. Każdy z nas, rodziców, chciałby, by jego dziecko wyrosło na mądrego, przebojowego i asertywnego człowieka, takiego, który poradzi sobie w trudnych życiowych sytuacjach, z łatwością pokonując przeszkody; który będzie panował nad emocjami i nie da się złamać przeciwnością losu. To nie jest proste zadanie, to proces, który wymaga dużo wysiłku i taktu, praktycznie przez cały okres dorastania młodego człowieka.

Naprzeciw takim zadaniom wyszło Wydawnictwo ZYSK i S-KA, które proponuje młodym ludziom przepiękną publikację, mianowicie „Karty afirmacyjne”, w wersji dla chłopców i dziewczynek.

Piękne w swojej prostocie pudełka zawierają po 52 karty, tyle samo naklejek oraz instrukcję, małą książeczkę, niezwykle pomocną w zabawie z kartami. Instrukcja zawiera przemyślenia na temat tego, czym są dobre myśli i dlaczego są tak ważne dla dorastającego człowieka oraz jak korzystać z kart afirmacyjnych. W siedmiu punktach autorzy stworzyli propozycje zabaw z kartami, pozostawiając dorosłemu szerokie pole do kreatywności.

Dziecko nie powinno być z tą publikacją pozostawione samo sobie, ważne, by w zabawie współuczestniczył dorosły. Karty są zaproszeniem, inspiracją do rozmowy o relacjach międzyludzkich, o wartościach, bez których życie nie ma sensu, o blaskach i cieniach egzystencji, mogą być przyczynkiem do snucia rodzinnych wspomnień, lekiem na lęki i nocne strachy, możliwością szukania rozwiązań, gdy pojawią się dziecięce problemy.

Autorka kart, Patrycja Juszkat, sugestywnie opowiada w książeczce o genezie kart afirmacyjnych. Pani Patrycja zawodowo jest trenerem rozwoju osobistego oraz coachem, a prywatnie mamą, która bardzo dba o każdą sferę życia swojego synka. W trosce o jego szczęście powstały właśnie te dwa cudowne pudełka.

„Karty afirmacyjne” przeznaczone są dla dzieci od 6 lat. Niezwykle delikatnie zilustrowała je Lena Grzesik. Pudełko w tonacji żółto-niebieskiej przeznaczone jest dla chłopców, natomiast w odcieniach fioletu i pomarańczy dla dziewczynek. Różnią się właściwie kolorystyką, zawartość, zarówno technicznie, jak i merytorycznie, jest taka sama. 

Te „dobre myśli” z przepięknych pudełek powinny nam towarzyszyć, zarówno w sytuacjach szczęścia i radości, jak i wówczas, gdy nadchodzą „czarne chmury”, bo afirmacje są właśnie takim dobrym wiatrem, który te chmury przegoni i spowoduje, że świat od razu stanie się bardziej słoneczny.

Polecam! Świetny pomysł na upominek i sposób na dziecięce (choć nie tylko) smuteczki.
 
Iwona Pietrucha 
 
Ocena 5

 
 
Dobre myśli. Karty afirmacyjne
Patrycja Juszkat
il. Lena Grzesik
wyd. ZYSK i S-KA, 2017
wiek: 6+
 
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.