e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak być dobrą rodziną? - recenzja książki "Być rodziną czyli jak budować dobre życie swoje i swoich dzieci I"

dodano: 14-12-2012
Dokąd sięga wszechświat dziecka i co robić, gdy ono zaczyna mieć przed nami tajemnice? Kto uzależnia się od narkotyków, czy dzieci powinny zarabiać pieniądze i kiedy najlepiej… wyjść za mąż?

To tylko niektóre z intrygujących tematów rozmowy Doroty Terakowskiej i Jacka Bomby, którzy swój dialog postanowili  zarejestrować, spisać i opublikować. Tak powstała publikacja „Być rodziną, czyli jak budować dobre życie swoje i swoich dzieci”, w której mama i autorka książek dla dzieci i młodzieży „pyta, drąży, kłóci się”, a psychiatra i psychoterapeuta „odpowiada, radzi i… nie daje się”. To jedna z takich książek, po które sięga się mimochodem i nie wiadomo kiedy docieramy do ostatniej strony, wciągnięci w lekturę, od której trudno się oderwać…

Rozmówcy spotykali się przez prawie rok, dyskutując, spierając się i wymieniając się wzajemnie doświadczeniami i przemyśleniami, które nie zawsze są podobne – i to sprawia, iż książka ta jest interesująca przez zestawienie różnych punktów widzenia.

Spisane rozmowy nie zmieściły się w jednej książce, część pierwsza obejmuje dzieciństwo i wczesną młodość (do 25. roku życia). Autorzy omawiają problemy typowe dla tego okresu i, co dla niektórych może być rozczarowaniem, nie zawsze podsuwają gotowe rozwiązania i podpowiedzi. Raczej inspirują do samodzielnych poszukiwań, które są istotą rodzicielstwa. Zachęcają do refleksji i głosu w dyskusji. Wspólnie zastanawiają się, jakie są najczęstsze przyczyny takich chorób jak anoreksja i bulimia, jak kocha matka, a jak ojciec; jak daleko małe dziecko może posunąć się w poszukiwaniu granic swojej wolności i co to znaczy, że związek dwojga ludzi jest „partnerski”. I starają się nas przekonać, że nawet najtrudniejsze problemy można rozwiązać, mając oparcie w rodzinie.

„Być rodziną…” to świetna propozycja nie tylko dla rodziców, ale i tych wszystkich, którzy chcieliby poprawić swoje relacje w rodzinie właśnie. I którzy w obliczu pojawiających się problemów nie szukają jedynie uniwersalnych recept i podpowiedzi „jak”, ale często zastanawiają się „dlaczego”…

Katarzyna Głowacka – mama poszukująca, dziennikarka, absolwentka kulturoznawstwa.

Być rodziną czyli jak budować dobre życie swoje i swoich dzieci – cz. I
Dorota Terakowska, Jacek Bomba
Wydawnictwo Literackie

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.