e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Ja, ciąża i cała reszta” - recenzja książki

dodano: 22-02-2018
Ciąża nie jest chorobą. Kobiety nie muszą jej ukrywać, wręcz przeciwnie, przyszłe mamy dumnie pokazują swoje brzuszki. Korzystają z zajęć sportowych i warsztatów przeznaczonych specjalnie dla nich. Robią sesje ciążowe oraz starają się na różne sposoby utrwalić wspomnienia z tego wyjątkowego czasu.
 
Z pomocą mamom, które chciałby zapisać swoje przemyślenia z czasu ciąży, przychodzi książka „Ja, ciąża i cała reszta”. Jej autorki stworzyły notatnik, który powinien spodobać się każdej przyszłej mamie. Pierwsze zapiski dotyczyć będą momentu, w którym kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej dziecko było wtedy wielkości ziarenka słonecznika. Miejsca na wspomnienia z tych pierwszych dni i tygodni jest w książce sporo. Można tam zapisać sny śnione na początku ciąży, osoby, które jako pierwsze dowiedziały się o dziecku. Tu również można zacząć przyjmować pierwsze zakłady dotyczące płci dziecka, daty porodu i koloru włosów malucha. Kolejne dni, tygodnie i miesiące przynoszą kolejne notatki. W każdym miesiącu zapisać trzeba pięć najlepszych momentów i tylko jeden najgorszy z tego czasu. Jest również miejsce na zapisanie największego zaskoczenia związanego z każdym ciążowym miesiącem. Na jednej ze stron opisać trzeba lekarza prowadzącego ciążę, zapisać (i narysować), co kupiło się na pierwszych zakupach dla dziecka i zapisać swoje ciążowe grzeszki. Są w tym notatniku również zadania dla taty i testy, które przyszli rodzice muszą rozwiązywać wspólnie. Autorki przypominają o obowiązkowych badaniach i wizytach lekarskich. Pojawiają się oczywiście porady, które przydadzą się wszystkim przyszłym mamom. Żeby nie zapominały o sobie, pozwalały sobie na chwilę przyjemności i przede wszystkim cieszyły się tym wyjątkowym czasem. 
 
Uzupełnianie notatnika to na pewno dobra zabawa. Jeśli przyszła mama lubi rysować, notować i jest w pierwszej ciąży, można śmiało jej to sprezentować. Książka nie jest przekładem, jej autorki są Polkami, a książka osadzona jest w naszych realiach. I to jest jej ogromny atut. „Ja, ciąża i cała reszta” pomoże przyszłym mamom nie zagubić się w ciążowej rzeczywistości. Lekko i z humorem przeprowadza często przestraszone dziewczyny przez wyjątkowy dla nich czas. Zapisany notes będzie na pewno świetną pamiątką z okresu ciąży. Pytanie tylko, czy do takiego notesu się wraca? Myślę, że zaraz po porodzie młoda mama o takich rzeczach nie myśli. Przyjdzie jednak czas, że dziecko pójdzie do przedszkola, przekroczy próg szkoły albo wyfrunie spod opiekuńczych skrzydeł mamy, wtedy każda mama z łezką w oku będzie kartkować swój ciążowy notes i wspominać czas ciąży.
 
Magda Kwiatkowska-Gadzińska
 
Ja, ciąża i cała reszta
Izabela Lenkiewicz, Marta Drelich
opracowanie graficzne Karolina Ptasznik
Wydawnictwo MUZA, 2017
 
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.