e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Iqbal” w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 05-06-2017
Tej historii nie da się zapomnieć. Ani obrazu kilkuletnich dzieci przykutych do krosien, wychudzonych i brudnych, z poranionymi od pracy palcami, zamykanych w lochach za każdy przejaw nieposłuszeństwa. Małych wyrobników harujących od świtu do nocy, by spłacić niespłacalny dług swoich ubogich rodziców wobec bezlitosnej mafii.
 
To książka oparta na faktach. Iqbal Masih – chłopiec, który stawił opór pakistańskiej mafii dywanowej – stał się legendą. Symbolem walki z nieludzkim wykorzystywaniem dzieci. Zapłacił za tę walkę najwyższą cenę. Jednak wcześniej poczuł smak zwycięstwa i nadziei na godne życie.
 
Historię Iqbala opowiada Fatima, jego starsza koleżanka – postać stworzona przez autora, Francesca d’Adamo, by pokazać los małych niewolników z perspektywy jednego z nich. Bez fałszywego patosu mówi o najważniejszych dla człowieka sprawach: o przyjaźni, solidarności, poczuciu własnej godności.
 
O odwadze. Ale też o sile słowa. Z jakim samozaparciem te dzieci uczą się pisać i czytać... Z jaką pasją Iqbal sięga po kolejne książki – jak po upragnioną wolność.
„Iqbal” – książka wielokrotnie nagradzana – to, jak pisze Autor, „historia opowiadająca o odzyskiwaniu wolności. Historia, która trwa i będzie trwać nadal, już zawsze”. Tej historii nie wolno zapomnieć.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 10.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży
 
Iqbal
Francesco D'Adamo
wyd. Polityka, 2017
wiek: 10+
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.