e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Grzeczne dziecko? Czy to możliwe?

dodano: 30-06-2014

Już po raz kolejny dwóch znakomitych specjalistów połączyło swoje siły i stworzyło znakomity tytuł dla rodziców. Choć zawsze dość sceptycznie podchodzę do wszelkiego rodzaju poradników,  to do książek Brazeltona mam zupełnie inne podejście.

Lubię autorów tej serii za autentyczność i przystępny język, który nie epatuje niezrozumiałymi dla mnie medycznymi terminami. Ponadto autorzy otwierają rodzicom oczy na wiele zagadnień, które mogą skonfrontować z własnymi doświadczeniami. Tym razem, pediatra Thomas B. Brazelton i psycholog Joshua D. Sparrow, opracowali poradnik dotyczący wychowania dziecka. 

W ostatnich czasach modne jest tzw. wychowanie bezstresowe. Jednak co to słowo tak naprawdę oznacza? Bezstresowe wychowanie to przecież nie wychowanie bez zasad i dyscypliny. Wręcz przeciwnie, to jasno ustalone zasady, konsekwencja i dyscyplina, które są podstawą wychowania dziecka. Jednak dyscyplina nie polega na karaniu, ale na konsekwentnym wpajaniu zasad. Celem dyscypliny jest wspieranie dziecka w kształtowaniu własnej, wewnętrznej motywacji do kontrolowania impulsów, panowania nad emocjami, szanowania potrzeb, uczuć i praw innych.  Sposób, w jaki wychowujemy i dyscyplinujemy dzieci, wiele mówi również o nas samych, na światło dzienne wychodzą chociażby metody, które stosowano wobec nas w dzieciństwie.
 
Autorzy "Grzecznego dziecka..." dzielą się z rodzicami pewnymi technikami wychowawczymi, które mogą być kluczem do sukcesu w bezstresowym wychowaniu dziecka. Książka pełna jest przykładów z życia wziętych, z którymi na co dzień spotykają się rodzice, takimi jak bunt malucha,  pyskowanie,  mówienie brzydkich słów, itd. Jak radzić sobie z dzieckiem w takich sytuacjach i jak prawidłowo zareagować? Między innmi na te pytania rodzice znajdą podpowiedzi w książce Brazeltona.

 „Grzeczne dziecko. Jak ustalać zdrowe granice i wspierać samodzielność” to jeden z ciekawszych poradników na rynku wydawniczym. Polecam!

Aurelia Wojtkowiak

Autor: Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow
Tytuł: Grzeczne dziecko. Jak ustalać zdrowe granice i wspierać samodzielność.
Wydawnictwo: GWP
Rok wydania: 2014
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.