e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Generał Ciupinek" w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 26-06-2017
Choć w małych, sennych Łysobykach życie toczy się raczej niespiesznie, to nikt nie może tutaj narzekać na nudę! Dba o to Ciupinek - dzielny i mądry urwis, który zawsze ma tysiąc zwariowanych pomysłów na minutę. Wraz z kumplami: Buraczkiem i Zapałką przeżywa wiele niezwykłych przygód, toczy także zażartą wojnę z wrogą bandą dowodzoną przez Wielgusa. Podczas przygotowań do kolejnej bitwy w ruinach starego browaru, Ciupinek zupełnie przez przypadek odkrywa coś, co na zawsze zmieni losy mieszkańców miasteczka... 
 
Tymczasem wielkimi krokami nadchodzą Dni Łysobyk. Trwają przygotowania, w które zaangażowani chcą być wszyscy Łysobyczanie. Wśród nich są stali bywalcy karczmy "Pod Serdelkiem": właściciel kiosku z Toto-Psotkiem, pan Banderola, doskonały bajarz, Dziadek Patatajko, a także wzorowy obywatel i tata Ciupinka, pan Waporek.
 
Niespodziewanie na obchody święta przybywa turysta ze stolicy. Czy zachwyci się opowieściami Dziadka Patatajki i fajerwerkami magistra Rivanola? Jaką rolę w całym tym świątecznym zamieszaniu odegra Ciupinek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w pełnej humoru przygodowej powieści Barbary Tylickiej, świetnie zilustrowanej przez ulubionego rysownika dzieciaków - Papcia Chmiela.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 5.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży.
 
Generał Ciupinek
Barbara Tylicka
il. Henryk J. Chmielewski
wyd. Polityka, 2017
wiek: 5+
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.