e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

DZIECKO, MATKA I DEPRESJA. Poradnik dla bliskich i partnerów kobiet z depresją poporodową”

dodano: 17-07-2017
”DZIECKO, MATKA I DEPRESJA. Poradnik dla bliskich i partnerów kobiet z depresją poporodową” to pierwszy poradnik, który obejmuje wszystkie aspekty depresji poporodowej - medyczne, psychologiczne, prawne, administracyjne, osobiste. Ufamy, że jako jedyny taki poradnik na rynku książka znajdzie się wśród najbardziej poszukiwanych.
 
Poradnik został opracowany przez Joannę Kolendę  oraz Manuelę Serafin. Dr Maja Polikowska Herman* oraz mec. Paulina Sibilska* konsultowały merytorycznie w dziedzinie psychiatrii i prawa.
 
Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na bezpośrednią pomoc osobom z depresją i ich bliskim. Ksiązka do kupienia na isthis.org

Joanna Kolenda - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Fundator i prezes działającej od 2006 roku Fundacji Wemenders W zakresie działań fundacji opiekun projektów i programów edukacyjnych, autorka lub współautorka wielu artykułów na temat depresji, autorka i wydawca testu na depresję, koordynatorka działań komunikacyjnych i wolontaryjnych. Pomysłodawca, współautor serii wydawniczej „Depresja to słowo”. Współtwórca kanałów w mediach społecznościowych, portalu wemenders.com oraz isthis.org. Na co dzień aktywnie pomagająca wszystkim tym, którzy zgłaszają się do Fundacji po pomoc. Ścieżka zawodowa prowadziła ją od psychologa klinicznego w szpitalu psychiatrycznym, poprzez trenera wewnętrznego w międzynarodowym koncernie, trenera, asesora, konsultanta i kierownika projektów w firmie doradczej, aż po dyrektora pionu biznesowego w korporacji, wykładowcę studiów podyplomowych i współpracownika redakcyjnego. Od 2010 roku prezes firmy konsultingowej Testineo, od 2013 szefowa Instytutu Diagnozy.  Niezależnie od działalności biznesowej, miłość do psychiatrii towarzyszy jej przez całe zawodowe życie. 
 
Manuela Serafin - pisarka, copywriterka, freelancerka, ukończyła Roczny Staż Psychoterapeutyczny Gestalt, 8-tygodniowy Kurs Mindfulness oraz liczne warsztaty rozwoju osobistego i duchowego. Jej pasją jest poznawanie siebie oraz głęboki kontakt z innymi ludźmi, adeptka Tantry, pasjonatka tańca i pracy z ciałem. Tworzenie za pomocą słów od zawsze było dla niej formą terapii, możliwością głębszego zrozumienia świata oraz swobodnej ekspresji, która mogła pomagać w tworzeniu bliskości lub też utrudniać kontakt z drugim człowiekiem. Temat depresji dotyczy ją osobiście, bowiem jako nastolatka przeżyła epizod depresyjny, który ogromnie zmienił jej spojrzenie na życie. Obecnie odkrywa życie podróżując i oddając się temu, co przynosi każda chwila. 
 
Konsultacja merytoryczna:
 
Maja Polikowska-Herman - psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej,  vice prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka  Amici Instytut, dyrektor medyczny Amici-Sztuka Terapii.  Prowadzi fanpage na facebooku: Sztuka Terapii-Amici Edukacja, na którym porusza głównie zagadnienia z obszaru jej zainteresowań zawodowych, czyli zaburzeń cywilizacyjnych takich jak, problemy psychiczne związane z niepłodnością, depresja, wypalenie, trudności w relacjach, mobbing. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na to jak dużym problemem są zaburzenia emocji związane z niepłodnością, płodnością oraz macierzyństwem.
 
Paulina Sibilska - absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od 2011 roku wykonuje zawód w ramach własnej kancelarii prawnej świadcząc pomoc prawną dla osób fizycznych i osób prawnych w zakresie prawa pracy, cywilnego, rodzinnego i handlowego. Brała udział w akcjach udzielania pomocy prawnej pro bono organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Od 2016 r. członek Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
 
Projekt graficzny serii:
 
Kamil Rekosz - absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował malarstwo pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka, student pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza oraz pracowni projektowania plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Pasjonuje się szeroko pojętym projektowaniem i komunikowaniem graficznym, typografią oraz sztuką.
 
O NAS
 
Fundacja prowadzi nieodpłatne formy wsparcia, edukacji i pomocy osobom, które się do nas zgłaszają. Aktywnie również nawiązujemy współpracę z uczelniami, klinikami, domami pomocy społecznej, urzędami. Prowadziliśmy wykłady dla studentów, nauczycieli, lekarzy pierwszego kontaktu, czy np. w ramach projektu psychoonkologia- dla lekarzy onkologów i wolontariuszy.
 
 
 Prowadzimy akcje edukacyjne w formie spotkań, wykładów, czy spotkań indywidualnych. Uczestniczymy i współtworzymy akcje edukacyjne dla mieszkańców Warszawy w ramach dni zdrowia, senioraliów, itd. Wydajemy ulotki edukacyjne oraz tworzymy materiały informacyjne dla poszukujących pomocy. 
 
W maju ukazał się nasz pierwszy poradnik - 15 mitów na temat depresji. http://isthis.org/pl/help/
 
Tworzymy grupy wsparcia oraz kierujemy na terapię indywidualną do lekarzy psychiatrów oraz do psychologów. Finansujemy także porady prawne oraz badania ogólne.

 
 
 
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.