e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Aby dziecko polubiło matematykę

dodano: 12-09-2016
Aby dziecko polubiło matematykę
Starsze dzieci często mówią, że nie lubią matematyki. Inaczej dzieje się, kiedy we wczesnym dzieciństwie ukształtowane zostanie pozytywne nastawienie do tego przedmiotu – w domu, w przedszkolu czy w szkole. Już dzieci w wieku dwóch lub trzech lat mogą przekonać się, że cały otaczający je świat opiera się na matematyce, która jest fascynująca. W jaki sposób? Poznając matematykę poprzez zabawę i praktykę, a nie ucząc się abstrakcyjnych pojęć, cyfr i działań.
Więcej
Słowa kluczowe:

Pięć sposobów na pracę domową

dodano: 08-09-2016
Pięć sposobów na pracę domową
W polskim systemie edukacji prace domowe to jeden z filarów, który od dekad trzyma się mocno, choć w wielu krajach albo już ich nie ma, albo właśnie odchodzą do lamusa. Można dyskutować nad ich sensownością, utyskiwać na niepotrzebne obciążanie dzieci zadaniami, które można by było wykonać w szkole, na koniec jednak przyjdzie się z nimi zmierzyć. Dlatego warto poznać kilka sposobów, by zadawane lekcje nie spędzały snu z powiek rodzicom i dzieciom.
Więcej
Słowa kluczowe:

Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

dodano: 10-08-2016
Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?
Badania naukowe sugerują, że wcześnie rozpoczęta nauka języka obcego to nie tylko szansa na opanowanie poprawnej wymowy i uzyskanie wysokiego stopnia biegłości językowej, ale również cały szereg korzyści dla ogólnego rozwoju intelektualnego malucha. Dzieci, które posługują się więcej niż jednym językiem, zwykle są bardziej przebojowe, lepiej radzą sobie w szkole. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Wakacje, dzieci i język angielski

dodano: 20-06-2016
Wakacje, dzieci i język angielski
Wakacje tuż, tuż. Warto zadbać, by najmłodsi nie tracili na dwa miesiące kontaktu z językiem angielskim. Do wyboru mamy mnóstwo edukacyjnych aplikacji językowych czy gier. Ważne, by pomoce te pochodziły z wiarygodnego źródła.
Więcej
Słowa kluczowe:

Konwersacja z dwulatkiem, czyli jak stymulować rozwój mowy

dodano: 29-04-2016
Konwersacja z dwulatkiem, czyli jak stymulować rozwój mowy
Miesiące twoich monologów wreszcie się opłaciły. Większość dzieci w wieku dwóch lat potrafi nawiązać rozmowę ze swoimi rodzicami. Jak zaawansowana jest konwersacja, zależy od rozwoju mowy dziecka. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jedne posługują się pięknymi zdaniami, inne natomiast mówią jedynie parę słów. Istnieje kilka sposobów, aby dziecko się „rozgadało”..
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.