e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Skoncentruj się!

dodano: 03-11-2016
O czym ty myślisz? Skoncentruj się! Nie bujaj w obłokach! Jakże często, my rodzice, słowa te  kierujemy do  naszego dziecka. Najczęściej wypowiadamy je, kiedy dziecko odrabia lekcje lub  próbuje nauczyć się czegoś na pamięć. Dziecko słyszy je także w szkole.
Więcej
Słowa kluczowe:

Zaprojektuj i wygraj! - Projekt z klasą

dodano: 26-10-2016
Szkoła już dawno przestała uczyć tylko teorii. Laureaci, międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów udowadniają, że w sferze edukacji mamy coraz więcej do powiedzenia! Eksperci podkreślają także, że udział w takich zmaganiach rozwija w uczniach szereg dodatkowych umiejętności miękkich, niezbędnych w przyszłym życiu zawodowym. Rośnie nam więc nowe pokolenie!
Więcej

Fascynujące poznawanie świata w przedszkolu – metoda projektów badawczych

dodano: 19-10-2016
Jak uczyć przedszkolaki? Pozwolić im samym zgłębiać interesujące je zagadnienie. Dzieci są niczym mali odkrywcy, dopiero poznający otaczający je świat, który chcą eksplorować za pomocą różnych zmysłów. Czerpie z tego metoda projektów badawczych. To maluchy decydują, jaki zbadają temat. Istotne jest, aby był on im bliski. Dzieci poznają świat metodą prób i błędów, dlatego tak ważne w projektach jest to, że to nauczyciel podąża za dziećmi. 
Więcej
Słowa kluczowe:

13 błędów w edukacji plastycznej dzieci

dodano: 16-09-2016
13 błędów w edukacji plastycznej dzieci
Pablo Picasso powiedział: „Każde dziecko jest artystą. Problem w tym, jak nim pozostać, kiedy dorastamy”. Obecny system edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest pełen szkodliwych zasad i schematów, które ograniczają kreatywność, hamują wyobraźnię, a czasem nawet blokują rozwój dziecięcej twórczości, zanim naprawdę rozkwitnie.  
Więcej
Słowa kluczowe:

Rym i rytm sprzyjają zapamiętywaniu - rozmowa

dodano: 13-09-2016
Staramy się, aby nasze książki jak najlepiej przyczyniały się do wszechstronnego rozwoju dzieci, od umiejętności skupienia uwagi i koncentracji, poprzez rozwój mowy i doskonalenie wymowy, słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, do wiązania przyczyn i skutków, a także do rozwijania wyobraźni – mówią Elżbieta i Witold Szwajkowscy, autorzy książek i pomysłodawcy pomocy dydaktycznych. Ich najnowsza książka „Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach” ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Wilga. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.