e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak uczy się nasz mózg?

dodano: 02-02-2017
W XXI wieku świat rozwija się dynamicznie, a zmiany zachodzą coraz szybciej. Wymaga to od nas ciągłego i wszechstronnego wzbogacania swej wiedzy. Dzisiaj liczy się umiejętność szybkiego przystosowania się, samodzielność w zdobywaniu wiedzy, kreatywne myślenie. Niezbędne podstawy do tego, by osiągnąć sukces, kształtują się już we wczesnym dzieciństwie. Dlatego bardzo ważna jest stymulacja rozwoju dziecka w pierwszych latach życia.
Więcej
Słowa kluczowe:

Homeschooling – niestandardowy sposób nauki rośnie w siłę

dodano: 16-01-2017
Rodzice, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad edukacją swojego dziecka i metodami przekazywania wiedzy, coraz częściej decydują się zamienić swój własny dom w salę lekcyjną. Homeschooling, czyli nauczanie domowe, to coraz popularniejszy trend w edukacji. Czy skala tego zjawiska jest duża? W jakiej sytuacji znajdują się obecnie zwolennicy domowej edukacji w Polsce i na świecie?
Więcej
Słowa kluczowe:

Motoryka mała – jak wspierać

dodano: 04-01-2017
Motoryka mała to czynności, które są wykonywane przez palce i dłonie. Gimnastyka paluszków odbywa się od najwcześniejszych lat życia dziecka i przebiega w formie zabawy.  Zaczyna się od prostych czynności, takich jak trzymanie zabawki, butelki, układanie klocków, kolorowanie. Następnym etapem są czynności samoobsługowe, bardzo ważne w chwili, gdy dziecko idzie do przedszkola czy szkoły, czyli sznurowanie butów, zakładanie kurtki, rękawiczek. Kolejnym etapem jest nauka pisania, rysowanie szlaczków i próby właściwego uchwytu.  Dzieci często wykazują zaburzenia w zakresie motoryki małej.
Więcej
Słowa kluczowe:

Przyszłość zaczyna się teraz

dodano: 14-12-2016
Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa do sukcesu nie tylko w życiu zawodowym, ale i społecznym. Zwracają na to uwagę pracodawcy oraz kulturoznawcy. Unia Europejska poszła niedawno o krok dalej. Zdolność komunikowania się w językach obcych uznała za jedną z ośmiu kluczowych kompetencji współczesnego świata. Warto rozwijać ją w dzieciach już od najmłodszych lat. Jak najlepiej wspomóc dzieci w tej edukacyjnej przygodzie? Sprawdzamy i podpowiadamy.
Więcej
Słowa kluczowe:

Praca z dziećmi w Kids World jest naszą pasją – rozmowa z Martą Szczepańską i Kingą Dąbrowską

dodano: 25-11-2016
Przede wszystkim uczymy dzieci zacierania granic, tolerancji, empatii, bezwarunkowego niesienia pomocy innym – mówią Marta Szczepańska i Kinga Dąbrowska, prowadzące Integracyjne Przedszkole Niepubliczne Kids World w Warszawie.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.