e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Nauka języka angielskiego u najmłodszych

dodano: 10-04-2017
Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że język angielski dominuje na świecie, również w Polsce. Uczymy się go właściwie od przedszkola, aż do końca swojej edukacji. Znajomość tego języka jest pożądana i już nie robi wrażenia, wręcz uznaje się to za normalne i oczywiste. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Motywacja wewnętrzna to nasz napęd - rozmowa

dodano: 03-04-2017
Dla dzieci uczenie się, zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy to czynności nagradzające same w sobie. Nie musimy nagradzać najmłodszych za to, że uczą się mówić czy stawiać pierwsze kroki. Ważne jednak, by nie przeszkadzać dziecku w tej eksploracji świata i zdobywaniu nowych umiejętności – mówi Joanna Steinke-Kalembka, autorka książki "Dodaj mi skrzydeł!" (wyd. SamoSedno) w rozmowie z Ewą Świerżewską.
 
Więcej
Słowa kluczowe:

Gotowość szkolna – co to takiego?

dodano: 14-03-2017
Gotowość szkolna, dojrzałość szkolna, przygotowanie szkolne - to terminy używane często zamiennie. Podstawę do różnicowania tych pojęć daje założenie, że dokonujące się w dziecku zmiany mają charakter spontaniczny i wiążą się z dojrzewaniem. A kierowanie rozwojem przypisuje się złożonemu mechanizmowi biologicznemu, jakim jest właśnie dojrzewanie.
Więcej
Słowa kluczowe:

Rozwijanie motoryki małej

dodano: 13-02-2017
Jak wpływać na rozwój dziecka zgodnie z jego wiekiem? Z LEGO® DUPLO® i LEGO® Juniors, rozwój dziecka jest niekończącą się przygodą. Wszystkie klocki LEGO® są kolorowe, kreatywne i dostarczają maluchom ekscytującej zabawy.
Więcej
Słowa kluczowe:

Czy gotowe do szkoły?

dodano: 07-02-2017
Marzec to miesiąc, w którym rozpoczyna się proces rekrutacji do klas pierwszych. Rodzice sześciolatków, stojąc przed wyborem, czy posłać dziecko do pierwszej klasy, czy pozostawić w przedszkolu, często działają instynktownie.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.