e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Tolerancja trudne słowo

dodano: 19-03-2018
Każde dziecko mniej więcej w okresie przedszkolnym przechodzi przez etap popularnie nazywany „100 pytań do...”. Niekończące się pytania typu: „Dlaczego niebo jest niebieskie?” to naturalny przejaw ciekawości i chęci poznania otaczającego świata. Rola dorosłych to zaspakajanie pragnienia wiedzy dziecka w przystępny dla niego sposób.
Więcej

Przedszkolak na dodatkowym angielskim

dodano: 20-02-2018
Bez wątpienia to rodzice są odpowiedzialni za rozwój ich dziecka, to oni kształtują jego wartości i hierarchię w najmłodszych latach. Małe dzieci są bardzo podatne na bodźce i przyjmują wszystko, co się im „poda”. Okres przedszkolny to najlepszy czas na naukę języków, gdyż dzieci są na etapie naśladowania dorosłych, więc powtarzają to, co mówi mama, tata lub nauczycielka. Warto to wykorzystać i zaprowadzić dziecko na zajęcia z języka angielskiego. Nic się nie traci, a można wiele zyskać. 
Więcej

Koncentracja ważna rzecz!

dodano: 19-12-2017
Marzy ci się, by twoje dziecko chociaż raz sprawnie i chętnie odrobiło lekcje? Martwi cię, że szybko się zniechęca albo ciągle odpływa myślami gdzieś daleko? Jeśli twój maluch szybko się dekoncentruje, zapomina piórnika albo drugiego śniadania, przy każdej okazji robi przerwy albo wykonuje zadania tak szybko, że popełnia wiele błędów, przyczyną mogą być problemy z koncentracją. Na szczęście można temu zaradzić!
Więcej

"Gwiazdka z nieba" - projekt edukacyjny

dodano: 04-12-2017
Pakiet edukacyjny Gwiazdka z nieba adresowany jest do dzieci dwujęzycznych w wieku od 1 do 3 lat, które swoją pierwszą przygodę z językiem polskim rozpoczynają w warunkach domowych w otoczeniu obcokulturowym i obcojęzycznym. Proces uczenia się języka polskiego dzieci dwujęzycznych przebiega w tych warunkach inaczej niż u ich rówieśników mieszkających i uczących się języka ojczystego w Polsce. Przyswajanie języka polskiego przez dzieci przebywające poza granicami Polski jest też o wiele bardziej skomplikowane. Wymaga ono w pierwszej kolejności zdeklarowania się przynajmniej jednej osoby: rodzica, jednego z dziadków lub opiekunów, do konsekwentnego komunikowania  się z dzieckiem wyłącznie w języku polskim, a następnie – w kolejnych etapach rozwoju  (lata 4+) – zapewnienia dziecku możliwości systematycznego poznawania i pogłębiania całego systemu języka.
Więcej

Jak wybrać szkołę językową?

dodano: 27-09-2017
56 proc. Polaków zna co najmniej jeden język obcy - najczęściej jest to angielski.  Zamiłowanie do uczenia się języków w sposób naturalny wzrasta po wakacjach. Wielu rodziców, uczniów i studentów staje teraz przed dylematem wyboru metody nauczania i szkoły językowej. Na co zwracać uwagę? Który kurs wybrać? Eksperci Cambridge English - jednostki Uniwersytetu Cambridge, odpowiedzialnej za certyfikację językową - opracowali kilka porad.
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.