e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Maluchy do restauracji

dodano: 30-03-2016
Maluchy do restauracji
Coraz częściej rodziny decydują się na wspólną wizytę w restauracji. Zamiast przyjemnością, czasami okazuje się to jednak dużą dawką stresu, zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Czy wspólny posiłek na mieście będzie należał do przyjemnych, zależy głównie od ciebie i tego, jak przygotujesz swoje dziecko do tego wydarzenia. Przedstawiamy kilka zasad, które mogą wam pomóc.
Więcej
Słowa kluczowe:

Czy Twoje dziecko może odnieść sukces na miarę Billa Gatesa?

dodano: 19-02-2016
Czy Twoje dziecko może odnieść sukces na miarę Billa Gatesa?
Jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie zaczął naukę pisania kodu będąc jeszcze małym chłopcem. Dzięki umiejętności, jaką zdobył już w dzieciństwie, wiele lat później stworzył jedną z największych firm na świecie, Microsoft. Kto nie chciałby takiej przyszłości dla swojego dziecka? 
Więcej
Słowa kluczowe:

Pozytywne strony dysleksji?

dodano: 15-02-2016
Pozytywne strony dysleksji?
Dysleksją nazywamy specyficzne problemy w uczeniu się czytania i  pisania. Często do tego terminu dodaje się słowo „rozwojowa”, co oznacza problemy w nauce czytani i pisania, które występują od samego początku nauki i przejawiają się u dzieci z normalnym poziomem intelektualnym, a uwarunkowane są nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Uczniowie, którzy posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej  orzekającą dysleksję, często czują się gorsi od  pozostałych dzieci. Czy mają powody? Nie!  Dlaczego? Dowody przedstawię poniżej.
Więcej
Słowa kluczowe:

Egzamin szóstoklasisty. Jak rodzice mogą go ułatwić?

dodano: 09-02-2016
Egzamin szóstoklasisty. Jak rodzice mogą go ułatwić?
Pierwszy egzamin jest dla dziecka nową sytuacją, często budzącą bardzo dużo emocji. Rodzice wiedzą, że stresu związanego ze sprawdzianami wiedzy trudno jest uniknąć i każdy uczeń jest na niego wielokrotnie narażony w trakcie całej swojej edukacji. Pierwszy egzamin jest przecież dobrą okazją, by dziecko mogło poznać emocje, które nam towarzyszą przy tej okazji i nauczyć się sobie z nimi radzić. Sprawdź, co możesz zrobić, by ten stresujący moment nie zapisał się w pamięci twojego dziecka jako traumatyczne doświadczenie.
Więcej
Słowa kluczowe:

Jak się uczyć, aby się nauczyć?

dodano: 20-01-2016
Jak się uczyć, aby się nauczyć?
Istnieje wiele teorii na temat skutecznego uczenia się, jest wiele technik opisujących, w jaki sposób powinniśmy się uczyć, uwzględniając nasz typ charakteru, osobowości. W tym artykule chciałabym opisać, jak najlepiej się uczyć bez zagłębiania się we wszystkie, czasami niezrozumiałe dla nas techniki.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.