e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Ćwicz język w wakacje

dodano: 22-05-2018
Zbliżają się wakacje, zatem pora zaplanować wypoczynek dla naszych pociech! Jest to wyjątkowy czas, w którym dzieci mogą nie tylko odpocząć, ale również poznać świat. Zagraniczny obóz językowy gwarantuje nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale umożliwia też naukę języka obcego. Szczególnie, że dzieci często znają już podstawy, ale ciężko im się przełamać i w praktyce nie mówią. Dlaczego zagraniczny kurs sprawia, że nawet nieśmiałe dzieci zaczynają komunikować się w obcym języku? Jak na przestrzeni lat zmieniły się preferencje dzieci i rodziców, jeśli chodzi o wybór wakacji?
Więcej

Metody nauki języka angielskiego

dodano: 25-04-2018
Pierwszą ważną rzeczą, o której należy wspomnieć przy omawianiu metod nauki języka angielskiego, jest to, czy zajęcia są indywidualne, czy grupowe. W przypadku tych pierwszych, metody można dostosować pod dziecko i wybrać takie, które najbardziej mu pasują. Natomiast jeśli chodzi o zajęcia grupowe, sprawa wygląda nieco inaczej.
Więcej

Raczkuj z angielskim - innowacyjna metoda nauczania

dodano: 18-04-2018
Znajomość języków obcych współcześnie jest niezbędna. Nie tylko ułatwia funkcjonowanie w świecie, ale jest często obowiązkowa w dorosłym, zawodowym życiu. Małe dzieci są ciekawe świata i najlepiej uczą się języków obcych. Ich chłonne umysły przyjmują nową wiedzę nie jako coś obowiązkowego,  lecz przez zabawę. Wielu z nas zachodzi w głowę jak nauczyć dziecko mówić w obcym języku lub jak ćwiczyć język obcy z dzieckiem w domu. Filolog angielski i pedagog Agnieszka Andrys, stworzyła innowacyjną metodę nauki języka, która jest nie tylko bardzo skuteczna, ale też jako jedyna na rynku bezpłatna, bo nauczycielem jest… rodzic.
Więcej

Tolerancja trudne słowo

dodano: 19-03-2018
Każde dziecko mniej więcej w okresie przedszkolnym przechodzi przez etap popularnie nazywany „100 pytań do...”. Niekończące się pytania typu: „Dlaczego niebo jest niebieskie?” to naturalny przejaw ciekawości i chęci poznania otaczającego świata. Rola dorosłych to zaspakajanie pragnienia wiedzy dziecka w przystępny dla niego sposób.
Więcej

Przedszkolak na dodatkowym angielskim

dodano: 20-02-2018
Bez wątpienia to rodzice są odpowiedzialni za rozwój ich dziecka, to oni kształtują jego wartości i hierarchię w najmłodszych latach. Małe dzieci są bardzo podatne na bodźce i przyjmują wszystko, co się im „poda”. Okres przedszkolny to najlepszy czas na naukę języków, gdyż dzieci są na etapie naśladowania dorosłych, więc powtarzają to, co mówi mama, tata lub nauczycielka. Warto to wykorzystać i zaprowadzić dziecko na zajęcia z języka angielskiego. Nic się nie traci, a można wiele zyskać. 
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.