e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam, czyli jak chronić dziecko w sieci

dodano: 23-11-2015
Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam, czyli jak chronić dziecko w sieci
76 proc. rodziców nastolatków uważa, że ma niższe kompetencje cyfrowe niż ich dzieci. Dorośli nie zawsze wiedzą, jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z internetu i technologii i jak chronić najmłodszych przed zagrożeniami. Z myślą o rodzicach Fundacja Orange uruchomiła kurs internetowy Bezpiecznie Tu i Tam na www.fundacja.orange.pl/kurs.
Więcej
Słowa kluczowe:

Gry i dzieci – symbioza czy zagrożenie?

dodano: 18-11-2015
Gry i dzieci – symbioza czy zagrożenie?

Gry komputerowe nie mają (szczególnie w starszym pokoleniu) „dobrej prasy” – oskarża się je o wiele złego w procesie wychowania i edukowania młodszych pokoleń, choć doskonale wiemy, że jest to opinia wybiórcza i obarczona dużym ryzykiem. Dlaczego? Zastanówmy się, czy nieco abstrakcyjna już w dzisiejszych realiach sytuacja – wprowadzenia całkowitej blokady na gry, wyeliminowanie ich z życia młodych ludzi – nie byłaby typowym „wylaniem dziecka z kąpielą”?

Więcej

Zamień "żądam" na "potrzebuję"

dodano: 17-11-2015
Zamień "żądam" na "potrzebuję"

Wcześniej czy później rodzica każdego kilkulatka czeka stanowcze „nie” w odpowiedzi na prośbę o umycie rąk, skończenie zabawy czy założenie ciepłego sweterka. Co gorsza, prośba ta, wielokrotnie powtórzona, spotka się z negacją wyrażoną w sposób nader ekspresyjny – płaczem, krzykiem, tupaniem lub obrażeniem się na cały świat. Czy jest jakiś sposób, żeby poradzić sobie ze „strajkującym” dzieckiem, albo – jeszcze lepiej – nie dopuścić do powstania takich sytuacji?

Więcej

Samodzielne powroty ze szkoły – czy i kiedy?

dodano: 28-10-2015

„Mamo, bo Franek to sam już wraca do domu, ja też tak chcę!” Te słowa, ku swemu przerażeniu, usłyszysz mniej więcej w połowie szkoły podstawowej.

Więcej
Słowa kluczowe:

Dyzio na co dzień, czyli o współczesnych marzycielach

dodano: 06-10-2015
Dyzio na co dzień, czyli o współczesnych marzycielach
Wydawać by się mogło, że podążanie za marzeniami we współczesnym świecie jest bezsensowne i nie przynosi efektów, bo coraz częściej stawia się na sukces i konsumpcję. Prawdą jednak jest, że w ostatnich latach polski rynek wydawniczy zalewany jest pozycjami dotyczącymi samorozwoju, psychologii sukcesu, a także tymi dotyczącymi efektywnej komunikacji. W obecnej sytuacji rodzice muszą podjąć decyzję, jak chcą ukierunkować rozwój swojego dziecka. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.