e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Często odwiedzam Egodziecka.pl, by poczytać i doszkolić się z macierzyństwa."

    Iwona - mama rocznej Natalii, Kraków

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Czy dziecko (nie tylko) z ADHD zasługuje na drugą szansę?

dodano: 08-02-2016
Czy dziecko (nie tylko) z ADHD zasługuje na drugą szansę?
Czy dajemy dzieciom prawo do popełniania błędów? Deklarujemy, że tak, ale czy naprawdę tak postępujemy? Czy dajemy drugą szansę innym, nie naszym, dzieciom? Co zdarzy się, gdy nasze dziecko popełni błąd w stosunku do innych? Czy dostanie drugą szansę?
Więcej
Słowa kluczowe:

Inny nie znaczy: gorszy. 4 złote zasady nauki tolerancji

dodano: 27-01-2016
Inny nie znaczy: gorszy. 4 złote zasady nauki tolerancji
Tolerancja dla odmienności kształtuje się w człowieku od najmłodszych lat. Nie nauczymy się jej w ciągu jednego dnia: to długi proces zbudowany na wielu doświadczeniach. „Inny nie znaczy: gorszy” – to dla dziecka bardzo ważne przesłanie.
Więcej
Słowa kluczowe:

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci? - kurs „Bezpiecznie Tu i Tam”

dodano: 08-01-2016
Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci? -  kurs „Bezpiecznie Tu i Tam”
Choć większość rodziców w Polsce deklaruje, że ma odpowiednią wiedzę o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci w internecie, to 80 proc. z nich nie instaluje na urządzeniach programów ochronnych przed szkodliwymi treściami . Skąd dorośli mogą czerpać wiedzę o ryzykownych zjawiskach w sieci i o tym, jak przygotować najmłodszych do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych? Z pomocą przychodzi kurs „Bezpiecznie Tu i Tam”.
Więcej
Słowa kluczowe:

Styl wychowania, postawa rodzicielska a kształtowanie się osobowości dziecka

dodano: 07-01-2016
 Styl wychowania, postawa rodzicielska a  kształtowanie się osobowości dziecka
Podstawową funkcją każdej rodziny, przede wszystkim rodziców, jest wychowanie. Rodzina jest pierwotnym i naturalnym środowiskiem, w którym dziecko się wychowuje. Każda rodzina ma inny styl wychowania, który jest uzależniony od wielu czynników, m.in.: status społeczny, środowisko, pozycja społeczna, status materialny, osobowość, potrzeby i możliwości oraz, oczywiście, najważniejsze  - poglądy/przekonania rodziców.
Więcej
Słowa kluczowe:

Dbajmy o relacje z dziećmi. Dziecko (nie tylko) z ADHD

dodano: 25-11-2015
Dbajmy o relacje z dziećmi. Dziecko (nie tylko) z ADHD
Wczoraj miałam trudną emocjonalną sytuację zawodową, w trakcie której musiałam trzymać fason. Nie mogłam zareagować emocjonalnie, musiałam być bardzo racjonalna i spokojna. Spokojna na zewnątrz, ponieważ w środku mocno się denerwowałam. Udało mi się, chociaż dużo mnie to kosztowało.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.