e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Matka dobra dla siebie - rozmowa z Moniką Marchewą, terapeutką z łódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego Medsolver

dodano: 02-06-2016
Matka dobra dla siebie - rozmowa z Moniką Marchewą, terapeutką z łódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego Medsolver
Czasem mam wrażenie, że w naszym „poinformowanym”, globalnym świecie, gdzie dostęp do wiedzy jest niemal nieograniczony, podobnie jak szeroki jest dostęp do wszelkich dóbr i profesjonalnego wsparcia, coraz trudniej być matką…
Więcej
Słowa kluczowe:

Przemocy mówimy nie!

dodano: 28-04-2016
Przemocy mówimy nie!
Silnych negatywnych emocji doświadczają niemal wszyscy rodzice. Od sposobu, w jaki sobie z nimi radzisz, zależy to, jak swoją złość będzie rozładowywać twoje dziecko.  Przemoc – werbalna czy fizyczna –  jest najprostszym, ale najgorszym sposobem, który możesz wybrać.  Sprawdź, co robić, kiedy czujesz, że tracisz zimną krew.
Więcej
Słowa kluczowe:

Jak zadbać o wizerunek dziecka w sieci? O zjawisku sharentingu

dodano: 27-04-2016
Jak zadbać o wizerunek dziecka w sieci? O zjawisku sharentingu
Każdy dumny rodzic lubi chwalić się zdjęciami swoich dzieci, a media społecznościowe znacznie im to ułatwiły. Choć w dobie Internetu jest to zupełnie naturalny proces, niektórzy rodzice robią to zbyt pochopnie i bez selekcji. Ponad ¾  rodziców przyznaje, że zna osoby, które zdecydowanie zbyt często dzielą się zdjęciami swoich pociech w sieci, nie zważając na zagrożenia i konsekwencje. O czym musimy pamiętać, udostępniając zdjęcia dziecka w sieci i jak inaczej utrwalać wspomnienia maluchów?
Więcej
Słowa kluczowe:

Gdy dzieciom brakuje przyjaźni. O odrzuceniu przez rówieśników

dodano: 04-03-2016
Gdy dzieciom brakuje przyjaźni. O odrzuceniu przez rówieśników
Brak akceptacji grupy rówieśniczej jest dla dziecka źródłem stresu i ma wpływ na jego osobowość. Co mogą zrobić rodzice, gdy zauważą, że ich pociecha przeżywa odrzucenie?
Więcej

Co z tą grzecznością?

dodano: 18-02-2016
Co z tą grzecznością?
Lektura książek Iana Whybrowa "Księga straszliwej niegrzeczności, napisał Wilczuś z wielkiej złości" i "Małego Wilczka księga wilkoczynów" to cudowny powód, by na wokandę wnieść przynajmniej dwa  pytania: co kryje się pod pojęciem „niegrzeczne dziecko”? oraz: czy dziecko może być zbyt grzeczne?  
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.